Що відділяє державу від успіху: Україна може залучити 100 млрд доларів за 10 років, - Бахматюк

Акціонер агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк вважає, що Україна опинилася у світових трендах, оскільки може додатково поставляти продукцію на 10-15 млрд доларів на рік і залучити 100 млрд під гарантії поставок на азіатські ринки. Про це Бахматюк розповів в інтерв'ю, передають Патріоти України.

Він вважає, що через пандемію, кризи і пов'язані з цим глобальними змінами у світовій економіці, Україна опинилася в тренді, який ми можемо використовувати для суттєвого посилення своїх позицій на світових ринках.

"Україна зараз в аграрному тренді або ширше - в сировинному, зокрема, бачимо, як зросла ціна на залізну руду. Але світ фундаментально зміниться в наступні 3-5 років, в тому числі через цю пандемію", - вважає Бахматюк.

Він також зазначає, що через пандемію і економічні виклики змінюються підходи і засоби комунікації між країнами, створюються нові центри за географічним і політичним принципом. "Це буде суттєво впливати на економіку. Вже зараз величезне євразійське співтовариство створено Китаєм, Сінгапуром, Кореєю, Японією. Індія тільки не увійшла. Там близько 12-16 країн, де проживає майже 30% населення світу і стільки ж світової економіки. ЄС зі своїми проблемами. США. Росія, яка зараз прибивається до Китаю з різних причин. Ці фактори будуть спрямовувати економічні та політичні речі", - додає Бахматюк.

Другий фактор, на його думку, величезна кількість грошей. Приміром, за перших 100 днів президент США Джо Байден вже дав програму на $ 1,9, трлн і ще фактично затверджено $ 3 трлн. Це 20% від ВВП США та 5% від світового ВВП.

"Що в першу чергу зростає? Те, що ти споживаєш безпосередньо. Тому в цьому тренді знаходяться харчі: зерно, олійні... Це стосується і всіх сировинних речей: буде рости нафта, руда, метали. Тобто Україна зараз в тренді. Наступні три роки Україні, я думаю, не знадобиться зовнішня допомога. Україна, на жаль, була сировинною державою і експортувала навіть своїх людей на роботу. Але зараз це її перевага в короткостроковій перспективі, яку можна використовувати для інноваційних, інфраструктурних речей", - розповідає Олег Бахматюк.

Бахматюк вважає, що під гарантії поставок української сировини на іноземні ринки можна залучити 100 млрд доларів на 10 років. "Тому ми можемо їм зробити цікаву пропозицію: ви зацікавлені імпортувати нашу продукцію на мільярди доларів? Тоді ми вас запрошуємо в інфраструктурні речі: дороги, мости, порти, приватизацію "Укрзалізниці" та інше. Поки ми не є учасниками цього процесу, а є спостерігачами, в кращому випадку. А тут ми можемо стати суб'єктними, може не сильно, але досить для того, щоб перевести це в економічну площину", - говорить Бахматюк.

Другий напрямок - близький Схід і Північна Африка, Саудівська Аравія. Цей регіон менше, але також цікавий. Але важливо, щоб піднявся рівень економічного добробуту і покращилася інфраструктура життя і можливості кожного.

"Це можна зробити тільки через інвестиційні, інноваційні речі, поліпшення логістичних речей. А далі правильність побудови доданої вартості та просування на ринках. Але це наступний етап і дай Бог до цього дійти. Мені в Еміратах показували фото 40-річної давнини - це була найвідсталіша країна регіону. Та як вона змінилася. Ось ця концентрація можливостей змінила країну", - зазначає власник "Укрлендфармінг".

Нагадаємо, Бахматюк - український бізнесмен, акціонер одного з найбільших агрохолдингів країни, групи компаній "Укрлендфармінг". Агрохолдинг займається вирощуванням зернових та олійних культур, насіння, тваринництвом та виробництвом яєць і яєчних продуктів. Підприємства групи компаній працюють у 600 населених пунктах в 22 регіонах України, і вона є одним з найбільших платників податків в Україні.

"Це один із елементів здачі позиції без формальної здачі суверенітету": Політолог прокоментував кадрові зміни в енергетичному секторі України

середа, 5 травень 2021, 22:59

Нещодавнє призначення міністра енергетики Германа Галущенка та кадрові зміни у НАК “Нафтогаз України” прокоментував політолог Володимир Цибулько, передають Патріоти України. Політолог вважає, що така рокіровка відбувається в інтересах Росії. "Це один і...

"Велике будівництво": На Закарпатті розбирають скелю для розширення траси Мукачево - Львів

середа, 5 травень 2021, 20:54

Для розширення дороги Н-09 Мукачево — Івано-Франківськ — Львів у селі Костилівка Рахівського району Закарпатської області в процесі реалізації програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» підрядна організація розбирає скелю протяжніс...