Своїми міркуваннями щодо можливості зупинки підприємств через «непідйомну» ціну на газ поділилися представники різних галузей виробництва. Перший віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів, заступник генерального директора холдингу «хлібні інвестиції» Олександр Тараненко наголошує, що хлібопекарська галузь не може зупинитися за будь-яких умов, адже це неминуче призведе до бунтів серед населення.
Зі свого боку голова наглядової ради групи компаній «Молочний альянс» Сергій Вовченко зазначає, що підприємствам, які виробляють молочні продукти, у поточних умовах дешевше зупинити виробництво, ніж платити за газ за актуальними тарифами. «Приклад одного з наших заводів: зупинка роботи на один місяць завдає холдингу 2,5 млн грн збитків. А продовження роботи за нинішньої ціни на природний газ та сировину завдає збитків 7,5 млн грн. Дешевше зупинитися», – вважає фахівець.
На думку першого заступника голови правління комбінату «Тепличний» Євгена Чернишенка, зупинка підприємств асоціації «теплиці України» на ринку плодоовочевої продукції навряд чи позначиться, адже левова частка овочів та фруктів в Україні – це імпорт. Проте якщо брати ситуацію у всіх галузях, то зупинки та страйки підприємств призведуть до хаосу.
Президент Спілки хіміків України, що об’єднує підприємства-виробники мінеральних добрив Олексій Голубов вважає, що якщо зараз повністю зупинити галузь до посівної аграрії отримають 25-30% необхідної кількості добрив (щорічне споживання складає близько 6 млн тонн). «Тоді можливо, буде поганий урожай. Щоб не зривати контракти та платити неустойку, зернотрейдери восени продаватимуть все, що є, і виникне загроза для продовольчої безпеки України», – вважає Голубов.
В Україні знову дорожчає морква. Ціни на коренеплід вже підскочили більш ніж на 20%, порівняно з минулим тижнем, а рік тому овоч коштував у 4,5 раза дешевше, передають Патріоти України. Аналітики з EastFruit пояснюють це досить високим попитом на якісн...
З 1 травня 2025 року більшість українців отримають субсидії на неопалювальний сезон автоматично, без додаткових заяв. Проте у разі змін у складі домогосподарства чи при оренді житла необхідно протягом 30 днів звернутися до Пенсійного фонду (ПФУ) для пе...