Щось задумали? Росія прийняла рішення щодо переговорів по транзиту газу з Україною

Російська сторона відмовилася від проведення тристоронніх переговорів для укладання нового контракту про транзит газу до Євросоюзу через українську газотранспортну систему у травні. Про це заявив комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, повідомляють Патріоти України.

Він нагадав, що проведення наступного раунду тристоронніх переговорів про транзит газу за участю представників України, Росії та ЄС, очікували одразу після інавгурації, тобто у травні-червні 2019 року.

“Враховуючи, що російська сторона відмовилася проводити тристоронні переговори в травні, тобто вже після обрання нового президента України, на червень переговори теж не були узгоджені, то стає очевидним, що вони свідомо затягують цей процес. І тут спекуляції щодо впливу виборів президента чи парламенту є лише виправданнями”, - повідомив Вітренко.

За його словами, РФ очікує на рішення щодо дозволу на будівництво обхідного газопроводу “Північний потік-2” у Данії. Від рішення уряду Данії залежить, чи запустить Газпром цей газопровід вчасно, тобто з 1 січня 2020 року. Запуск обхідного газопроводу дозволить Росії відмовитися від послуг української ГТС.

Водночас Вітренко не виключає, що Росія може у будь-якому разі обмежити постачання газу до ЄС після 1 січня 2020 року, що призведе до зростання цін на газ у ЄС та Україні.

“РФ може свідомо піти на сценарій, коли вони просто обмежать поставки газу в Європу до контрактних мінімумів, це призведе до підвищення цін у Європі (і для України), і потім з позиції сили РФ буде тиснути на Європу щоб перешкоди для “Північного потоку-2” були усунені”, - додав Вітренко.

Долар пішов униз: Скільки коштує валюта в Україні

середа, 22 січень 2020, 8:56

Національний банк України у середу, 22 січня, зафіксував офіційний курс гривні щодо долара на позначці 24,25 грн/$. У порівнянні з попереднім робочим днем американська валюта подешевшала на 7 копійок. Про це свідчать дані НБУ, передають Патріоти Україн...

"Америка станет вместо России главным поставщиком нефти и газа в Китай", - аналітики

середа, 22 січень 2020, 8:42

"Соединенные Штаты Америки уже в 2021 году могут стать основным поставщиком энергоресурсов в Китай, обогнав и существенно потеснив Россию, Саудовскую Аравию, Анголу и Австралию. К такому выводу пришла научный сотрудник Института немецкой экономики в Ке...