Шоколад стане "золотим" і буде не всім по кишені! Вартість какао злетіла до нового рекорду

Ф’ючерси на какао-боби, які останнім часом б’ють рекорди, підскочили вище безпрецедентної позначки в понад 10 тисяч доларів за тонну, що призведе до підвищення вартості шоколаду, передають Патріоти України.

Так, на ринок вплинув поганий урожай ключових західноафриканських виробників, що підштовхнуло світ до третього поспіль річного дефіциту пропозиції. Галузь бореться з наслідками низької оплати праці фермерів, які вирощують какао, і зростає побоювання щодо можливості закупити достатню кількість какао-бобів.

Крім побоювань щодо дефіциту фізичних запасів, зростає тиск і на фінансовому ринку. Ф'ючерси на какао підскочили на 4,5%, до 10 080 доларів США за тонну.

"За такої ціни важко сказати, чи є вона виправданою. Кожного разу, коли на ринку спостерігається падіння, ціни, здається, знову стрімко зростають, що більше пов'язано з комерційними компаніями, які є чистими покупцями", – зазначив аналітик Rabobank у Лондоні Пол Джоулз.

Зазначається, що також існує ризик погіршення ситуації з постачанням. Нові правила Європейського Союзу, спрямовані на припинення продажу в магазинах продуктів, які знищують ліси, можуть ще більше ускладнити постачання виробникам какао-бобів.

Оборону України профінансує держави-агресора: Країни G7 погодили передати Києву 50 млрд доларів під гарантії заморожених Заходом російських активів

четвер, 13 червень 2024, 16:41

Буде застосовано "розумний інструмент", який покаже Володимиру Путіну єдність країн Групи семи, зазначили у Мінфіні Німеччини. Лідери країн-учасниць "Великої сімки" (G7) на саміті в Італії погодили передачу Україні 50 млрд доларів. Про це повідомив мін...

Українців лякають жорсткими графіками відключень: "Укренерго" пояснило, чи правда це

четвер, 13 червень 2024, 15:58

Шахраї у соцмережах використовують логотип "Укренерго" для поширення фейкових повідомлень про жорсткі відключення електроенергії з метою збільшення аудиторії своїх телеграм-каналів. Достовірну інформацію про обмеження споживання електроенергії можна зн...