В українському експертному середовищі очікують зростання тарифів на газ. За прогнозами, це відбудеться після завершення поточного опалювального сезону (зазвичай закінчується 15 квітня) – тобто не раніше середини-кінця квітня. Серед причин передбачуваного зростання розцінок – необхідність розвивати власну добувну промисловість, а також підтримувати нинішню інфраструктуру в належному стані. Про це OBOZ.UA розповів президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар, передають Патріоти України.
Він зазначив: під час поточного ж опалювального сезону очікувати підвищення не варто – адже якби такий перегляд тарифів було заплановано, "він був би заздалегідь анонсований".
"Але, так чи інакше, без перегляду тарифів на газ теж не обійтись. Тому що, якщо ми хочемо дбати про збільшення власного газового видобутку, то потрібно десь брати на це кошти. І в цьому контексті, звісно, можна говорити багато про залучення іноземних інвестицій чи інвестицій власних, внутрішніх інвесторів, але так чи інакше, підтримання всієї газової інфраструктури, інфраструктури доставки газу ... тариф потрібно переглядати", – констатував Гончар.
При цьому він наголосив: річ ще й у тім, що паралельно зростають як ціни на матеріали та комплектуючі, так і інші тарифи. Наприклад, на електроенергію, "яка використовується і в газовій галузі".
"Так чи інакше, ці тарифи відповідно потрібно буде переглядати. Так, це непопулярний захід, він завжди був непопулярний", – резюмував експерт.
Які тарифи на газ діють в Україні зараз
Водночас за листопад українці заплатять за газ за колишніми річними тарифами. Так, за даними ГазПравди:
Там зазначили: нині на ринку газу для населення є 9 постачальників. З них 5 компаній пропонують і річну, фіксовану ціну, та місячну – змінну. 4 постачальники пропонують лише річну ціну. Так:
Загалом же нині більшість українців є клієнтами "Нафтогазу". І вони сплачують за газ 7,96 грн за кубометр.
Тобто, за споживання 9,9 кубометра (соцнорма на три особи, тільки плита) за місяць потрібно буде заплатити 78,8 грн. Також варто зважати на те, що додатково стягується плата за доставку газу. А вона різна у різних регіонах.
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...
В Україні спостерігається чергове зниження цін на цибулю. Протягом цього тижня українські виробники стали масово знижувати ціни на цю продукцію, у зв’язку зі стрімким зниженням якості ріпчастої цибулі, закладеної у сховища у 2024 році. Про це повідомля...