Швейцарські банкіри назвали рубль головним розчаруванням року

Аналітики швейцарського банку Credit Suisse назвали курс рубля головним розчаруванням року для російської економіки. У своєму дослідженні (є в розпорядженні «Лента.Ру») вони проаналізували наслідки пандемії коронавіруса для країни і світу в цілому, а також назвали найбільш привабливі в нинішніх умовах активи, повідомлюють Патріоти України.

Автори зазначають, що в 2020 році рубль був забезпечений необхідною підтримкою з двох джерел. Перший - валютна виручка експортерів, на яку на внутрішньому ринку купуються рублі. За даними Центробанку, за перші десять місяців року профіцит рахунку поточних операцій (на ньому відбиваються надходження і відтік валюти в якості плати за експортовані та імпортовані країною товари і послуги) склав 29,9 мільярда доларів. Це вдвічі менше результатів за січень-жовтень минулого року (60,5 мільярда доларів), проте, за оцінкою Credit Suisse, все одно достатньо, щоб створити попит на рублі.
Другим фактором послужили інтервенції з боку ЦБ. З кінця 2014 року вони формально не здійснюються, оскільки регулятор перейшов на плаваючий валютний курс. Проте, він залишає за собою право втручатися в ринкову ситуацію і купувати (або продавати) рублі в разі надмірного ослаблення (посилення) курсу національної валюти.
Крім того, приховані інтервенції (не називають так офіційно, проте відповідні їм за всіма ознаками) проводяться в рамках бюджетного правила. ЦБ в якості агента уряду купує валюту на надлишки нафтогазових доходів і перераховує її до Фонду національного добробуту (ФНБ). У разі падіння ціни на нафту нижче базової позначки (у 2020 році - 42,4 долара за барель Urals) кошти фонду продаються за рублі для поповнення бюджету. Нарешті, в нинішньому році регулятор додатково скуповував рублі, позбавляючись від валюти, вирученої за підсумками операції з продажу урядом контрольного пакета Сбербанку.

Через сумніви в адекватності Трампа: Німеччина може забрати зі США свій запас золота

субота, 5 квітень 2025, 15:59

У Німеччині розглядають можливість вилучення свого золотого запасу зі сховища в Нью-Йорку, через занепокоєння непередбачуваною політикою президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє The Telegraph, передають Патріоти України. Упродовж десятиліть Ні...

Влаштував брутальниторг: Трамп хоче "феноменальну" пропозицію від інших країн в обмін на тарифні поступки

субота, 5 квітень 2025, 12:58

Однак з огляду на авторитет у світі і загальну компетенцію теперішньої команди Трампа, встигнути сторгуватись до того як вдарять мита на експорт продукції США у відповідь вкрай мало. Адже КНР вже анонсувала 30-відсоткові мита на американські товари. Пр...