Швидкого відновлення не буде: Коли в Україні рідше відключатимуть світло

Ситуація з енергопостачанням в Україні покращиться не раніше ніж у середині лютого. Після останньої масованої атаки РФ країни виник гострий дефіцит електроенергії, бо було пошкоджено вугільні електростанції. Про це розповів на брифінгу директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, передають Патріоти України.

За його словами, зазнали атаки 9 енергоблоків ТЕС, а також трансформаторні підстанції "Укренерго". "Зараз триває відновлення цих об'єктів. Але коли ми говоримо про генерацію, то тут дуже швидке відновлення неможливе. Йдеться про тижні. Я думаю, перші результати відновлення цих енергоблоків ми відчуємо десь у середині лютого, на другому-третьому тижні лютого", – спрогнозував Харченко.

Він уточнив, що це не перша атака на об'єкти генерації. Практично всі електростанції зазнавали пошкоджень і до цієї атаки.

"Найскладніша ситуація – Київ та прифронтові райони. Безумовно, Херсон, частина Харківщини у дуже складній ситуації. Також непроста ситуація на Одещині. Це найбільш уражені та дефіцитні райони", – розповів Харченко. За його словами, у цих регіонах у найближчі 2-3 тижні ситуація суттєво не покращиться. Далі вона залежатиме від результатів наступних атак РФ.

Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...

Столиця рф приречена на паливний голод: Московський НПЗ зупинили до 2027 року внаслідок ударів дронів - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 18:50

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...