Швидкого відновлення не буде: Коли в Україні рідше відключатимуть світло

Ситуація з енергопостачанням в Україні покращиться не раніше ніж у середині лютого. Після останньої масованої атаки РФ країни виник гострий дефіцит електроенергії, бо було пошкоджено вугільні електростанції. Про це розповів на брифінгу директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, передають Патріоти України.

За його словами, зазнали атаки 9 енергоблоків ТЕС, а також трансформаторні підстанції "Укренерго". "Зараз триває відновлення цих об'єктів. Але коли ми говоримо про генерацію, то тут дуже швидке відновлення неможливе. Йдеться про тижні. Я думаю, перші результати відновлення цих енергоблоків ми відчуємо десь у середині лютого, на другому-третьому тижні лютого", – спрогнозував Харченко.

Він уточнив, що це не перша атака на об'єкти генерації. Практично всі електростанції зазнавали пошкоджень і до цієї атаки.

"Найскладніша ситуація – Київ та прифронтові райони. Безумовно, Херсон, частина Харківщини у дуже складній ситуації. Також непроста ситуація на Одещині. Це найбільш уражені та дефіцитні райони", – розповів Харченко. За його словами, у цих регіонах у найближчі 2-3 тижні ситуація суттєво не покращиться. Далі вона залежатиме від результатів наступних атак РФ.

Уряд виділив 1,5 млрд грн на новий водогін для Кривого Рогу, Нікополя та Марганця

вівторок, 6 червень 2023, 23:00

Кабмін виділив 1,5 млрд грн на будівництво нового магістрального водогону, який допоможе забезпечити Кривий Ріг, Нікополь та Марганець питною водою. Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль у telegram, передають Патріоти України. За його словами, з Фонду...

Катастрофа на Каховській дамбі позначиться на інших ГЕС України - міністр енергетики

вівторок, 6 червень 2023, 21:53

Катастрофа на Каховській ГЕС позначиться на інших гідроелектростанціях через що може виникнути дисбаланс в енергосистемі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики України з посиланням на слова міністра енергетики України Германа Галущенко,...