Сягне рекордів чи стабілізується? Що буде з курсом долара після війни - аналітики змоделювали головні сценарії

Точний прогноз курсу долара в Україні після війни неможливо розрахувати. Проте аналітики змогли назвати фактори, які впливатимуть на нього. Залежно від них їм удалося змоделювати кілька варіантів поведінки валютного ринку, передають Патріоти України.

Головними для повоєнного стану гривні будуть формати завершення війни та відновлення країни, зазначає фінансовий аналітик Олексій Кущ. Він розглядає два сценарії:

1. Якщо в Україну надходитимуть значні кошти від західних партнерів на відновлення. "Якщо це будуть дійсно цифри, які ми просимо у Лугано чи Лондоні, тоді гривня навіть укріплятиметься, бо буде дуже сильний приплив валюти до країни", – пояснює економіст.

2. Якщо формат відновлення буде слабким, тобто Україні даватимуть кошти лише на покриття внутрішніх бюджетних дефіцитів. "Тоді гривня залишатиметься стабільною, але не буде суттєвого її зміцнення", – зазначив Кущ.

Економіст Святослав Чорний також упевнений: поки що складно передбачити, що буде з доларом в Україні після війни. Він виділяє такі ключові фактори впливу на курс:

  • інфляція;
  • економічне зростання;
  • політична стабільність;
  • настрої інвесторів.

Так, якщо економіка активно розвиватиметься, настрої інвесторів залишатимуться сильними, а післявоєнної політичної стабільності буде досягнуто, гривня може зміцнитись щодо долара. Однак, на його думку, долар усе одно залишиться дорожчим, ніж був до початку повномасштабної війни.

Нагадаємо, середній річний курс на 2023 рік у бюджеті закладено на рівні 42,2 грн/дол. А до кінця 2023 року очікувався долар за 45,8 грн.

Втім, аналітики Horizon Capital вважають, що насправді до кінця 2023 року долар в Україні може подорожчати до 39 грн із нинішніх 37-38 грн, а 2024-го – до 42 грн. У Dragon Capital також прогнозують курс долара в Україні на рівні до 39 грн до кінця 2023 року. Водночас до корекції прогнозу експерти очікували, що курс сягне аж 43 грн, тобто очікування поліпшились одразу на 4 грн/дол.

Курс долара в Україні до 16 липня загалом перебуватиме в ціновому коридорі 37-38 грн. Готівковий долар при цьому коливатиметься у нижній межі цього діапазону (37 грн/дол.), періодично пробиваючи її вниз, у бік офіційного курсу. Ризики ж для української валюти можуть виявитися пізніше.

Китай відтісняють з наукомісткого бізнесу: Індія вирвалася в лідери експортерів чипів у передові країни

неділя, 3 березень 2024, 9:40

Політика "Великої сімки" щодо позбавлення залежності від китайського імпорту вже приносить перші відчутні плоди. Аналітики зазначають, що з 2021 по 2023 роки частка індійського експорту до США зросла з 2,51% до 7,65%, а до Великої Британії — з 4,79% до...

В Україні злетять тарифи на воду: На скільки більше доведеться платити

субота, 2 березень 2024, 11:59

На українців чекає поетапне здорожчання послуг водопостачання та водовідведення. Про це повідомив президент Асоціації водоканалів України Дмитро Новицький, передають Патріоти України. "У кожному місті - це своє питання і своя вартість. Надаються розрах...