Сім'ю, яка виїхала з України за кордон, через суд змусили заплатити тисячі гривень за доставку газу: У чому причина і чи законно це

Володимир-Волинський міський суд у грудні 2024-го відмовив задовольнити позов чоловіка, котрий вимагав "Волиньгаз" скасувати борг за доставку газу у розмірі 3874 грн. Українець ще 2022-го разом із сім'єю виїхав до Італії і перестав користуватися газом, проте йому все одно потрібно платити за доставку блакитного палива. Про це йдеться у матеріалах справи, які є у розпорядженні OBOZ.UA, передають Патріоти України.

"Незважаючи на нульовий показник споживання природного газу згідно з показниками лічильника, відповідач нараховує за доставку газу за міфічні кубометри газу, які не прив`язані до показників лічильника", – йдеться в матеріалах справи. Представник "Волиньгазу" пояснив, що розмір плати за доставку розрахували в 2023-му, виходячи з обсягів споживання за газовий рік з жовтня 2021-го до вересня 2022-го. В цей період родина ще до переїзду в Італію встигла використати 1520 кубометрів газу. Отже, щомісячно треба було платити за доставку 126,6 кубометрів.

Далі ж, навіть якщо родина взагалі не споживала газ, нарахування відбувалось з мінімальними граничними об'ємами. "Суд звертає увагу на доводи відповідача, що припинення або обмеження розподілу (споживання) природного газу не звільняє споживача від зобов`язання оплати вартості послуг за договором розподілу природного газу, крім випадку розірвання нього договору", – йдеться в рішенні суду.

В результаті суд визнав: за доставку газу в квартирі в Україні треба платити, навіть якщо ще кілька років тому ви виїхали в іншу країну і в квартирі ніхто не живе. Якщо ви хочете, щоб квартира залишалась порожньою і не хочете платити за доставку газу, треба розірвати договір (а він підписується автоматично) на доставку газу та відключити блакитне паливо.

Коли доведеться платити за доставку зайве

Всього є два варіанти, коли вам доведеться переплачувати за доставку газу (якщо не враховувати технічні помилки зі сторони постачальника послуги). Перший – якщо ви взагалі не споживаєте газ, живете в іншому помешканні, але не відключаєте газ. В такому випадку доведеться платити лише за підключення до блакитного палива. Щоб не переплачувати, достатньо звернутись до свого оператора ГРМ та написати заяву про відключення від газової мережі.

Другий – якщо ви не передаєте покази газового лічильника. В такому випадку вам можуть порахувати доставку по усередненим об'ємам споживання. А вони можуть бути значно більшими, ніж фактично спожиті об'єми.

Нідерланди будують залізо-повітряну батарею на 1 ГВт·год. Що стоїть за цим рекордним енергетичним мегапректом

п’ятниця, 26 червень 2026, 21:14

Нідерландська компанія із залізо-повітряного багатодобового зберігання енергії об’єдналася з одним із найбільших постачальників енергії країни для розгортання одного гігават-годину (ГВт·год) залізо-повітряного довготривалого накопичення енергії (LDES) ...

Підіграють Путіну: Стало відомо, яка країна допомагає Росії обходити нафтові санкції

п’ятниця, 26 червень 2026, 19:50

Турецькі судноплавні компанії стали одним із головних інструментів, які допомагають Росії обходити західні санкції на експорт нафти. Саме Туреччина перетворилася на ключовий логістичний центр російського «тіньового флоту», передають Патріоти України із...