Скандал вийшов на державний рівень: "Укроборонпром" звинуватив Міноборони у спробі знищити Харківське конструкторське бюро

Водночас Міноборони висунуло до ХКБМ претензії на сплату штрафних санкцій у розмірі 82,3 млн грн за невиконання замовлення.

Державне підприємство «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. Морозова» (ХКБМ) вимушено переводить майже тисячний колектив підприємства на дводенний робочий тиждень внаслідок рішень Міноборони України, що «створюють умови для знищення одного з провідних оборонних підприємств». Про це 14 серпня повідомляє прес-служба «Укроборонпрому», передають Патріоти України.

Зазначається, що Міністерством оборони було припинено фінансування виробництва БТР-4 через нездатність приватної компанії ТОВ «Лозівський ковальсько-механічний завод», яка є монополістом у виготовленні корпусів зі сталі марки «71», виробляти необхідну кількість корпусів.

«85-те військове представництво Міноборони заблокувало можливість виробляти корпуси БТР-4 із бронесталі виробництва Євросоюзу на потужностях ХКБМ та інших підприємств Концерну. Таким чином були штучно створені всі передумови для унеможливлення виконання ХКБМ державного оборонного замовлення з виготовлення БТР-4 для українського війська», - заявили в «Укроборонпромі».

Водночас, як зазначається, Міноборони висунуло до ХКБМ претензії на сплату штрафних санкцій у розмірі 82,3 млн грн за невиконання замовлення. «Також Міністерство оборони, без пояснення причин, припинило фінансування розробок нових видів бронетехніки. Зокрема, глибокої модернізації одного з основних танків українського війська, яка мала докорінно підвищити ефективність бойової машини. Фактично ХКБМ залишився без замовлення на виготовлення нової техніки, без грошей для розробки перспективних зразків та загрозу отримати багатомільйонний штраф, який остаточно заблокує роботу підприємства», - підкреслили в «Укроборонпромі», додавши, що що ХКБМ є легендарним розробником бронетехніки, саме його фахівцями було створено Т-34 та Т-64, крім того, саме Харківське конструкторське бюро розробило «Оплот», БТР-3, БТР-4 та іншу сучасну бронетехніку.

В Україні створили одноразовий розвідувальний мініатюрний БПЛА (фото)

понеділок, 21 жовтень 2019, 20:32

Для застосування БПЛА "Полоз" потрібно вставити спеціальний контейнер у підствольний гранатомет ГП-25 та здійснити постріл у напрямку цілі розвідки. Зазначається, що для застосування БПЛА Полоз потрібно вставити спеціальний контейнер у підствольний гра...

"Нормально вантажити продукцію не можемо": Суд заблокував рахунки "Укргазвидобування"

понеділок, 21 жовтень 2019, 19:29

10 жовтня "Укргазвидобування" публічно закликало уряд і президента перевірити дії співробітників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Суд заблокував банківські рахунки АТ "Укргазвидобування", ускладнивши відвантаження пального виробництва Шебелинс...