Скільки потрібно буде платити за електроенергію у березні: Українцям розповіли про тариф

За березень українці заплатять за електроенергію за тим же тарифом, що й у попередні місяці - 2,64 грн за кіловат-годину без урахування обсягу споживання. Ба більше, цей тариф діятиме і наступного місяця - квітні. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, передає "Главком". При цьому він спростував поширену раніше інформацію, що тариф можуть підвищити до 6 грн за кіловат-годину, передають Патріоти України.

"6 грн за кіловат точно не буде. Це просто якийсь вкид. Він нічим не обґрунтований. Але справді, до кінця опалювального сезону тариф не зміниться, тому що є постанова, яка діє до 1 травня", – сказав міністр.

Що буде з тарифом після квітня

Рішення ж про доцільність підвищення тарифу на світло ухвалюватиметься у квітні, зазначив Галущенко. При цьому прогнозувати, яким воно буде, він не став – оскільки, за його словами, на середину лютого будь-якої інформації з цього приводу не було. "Лише у квітні поточного року влада буде дивитися на ситуацію. Зараз немає ані проєктів, ані розрахунків", – йдеться у матеріалі.

Українців "примушують" платити за електроенергію більше, ніж нарахував лічильник

Водночас рахунки за електроенергію можуть не відповідати реальним показникам лічильника – і перевищувати їх. Причиною цього є несвоєчасна передача цих даних – причому як із запізненням, так і раніше встановленого часу.

"Якщо передавати показання раніше ніж за 2 дні до кінця поточного місяця або пізніше за перші 3 дні наступного, то нарахують зайве. Оператор системи розподілу (ОСР) приймає показання в зазначені дні, розраховує споживання за календарний місяць та передає його нам. А ми формуємо рахунок. Якщо показання лічильника передати раніше або пізніше, то ОСР розрахує дані за середньодобовим споживанням", – пояснили у компанії-постачальнику електроенергії Yasno.

Там нагадали, що для передачі показників виділено 2 останні дні поточного місяця. А також перші 3 дні нового. Крім того, зазначається, невідповідність цифр у платіжці та показників лічильника може бути наслідком нестикування даних. Відбутися ж вона може, якщо:

  • випадково ввести свідчення менше попередніх;
  • працівники ОСР при контрольному знятті показань лічильника зафіксували дані, що відрізняються від внесених користувачем.

У такому разі, зазначили енергетики, передані свідчення не враховують – тому що в особистому кабінеті "відображаються зовсім інші дані для розрахунку".

Також є третій варіант несинхронності показників – встановлення в лічильник автоматизованої системи комерційного обліку, що передає споживання 1-го числа. Тому розрахунок проводитиметься за цими даними.

Рішення ухвалено: Європа передасть Україні доходи від російських активів у ЄС

вівторок, 21 травень 2024, 17:45

В Європі, де заблоковано чимало російський активів, нарешті схвалили передачу доходів від них на користь України. «В рамках ЄС ми ухвалили рішення щодо передачі Україні коштів, отриманих у результаті заморожування активів російського Центробанку. Тільк...

Для водіїв в Україні запровадять правила страхування, як у ЄС: Що передбачає

вівторок, 21 травень 2024, 17:30

В Україні змінять правила обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автострахування, автоцивілка). Зокрема, страхові суми поступово зростуть до європейського рівня (1 млн грн на одного потерпі...