Скільки українців вважають, що під час війни треба суттєво обмежувати себе в розвагах і покупках

Більше половини жителів України - 60% - поділяють думку, що під час війни потрібно суттєво обмежувати себе в розвагах і покупках. На другий рік повномасштабного вторгнення РФ цей показник практично не змінився. Про це заявила соціологічна група "Рейтинг", яка провела 25-ту хвилю національного опитування "Україна в умовах війни", передають Патріоти України.

Дослідження проводилося 22-23 листопада 2023 року. Помилка репрезентативності, як твердить пресслужба, не більше 3,1%.

36% українців думають навпаки – що, незважаючи на війну, варто намагатися жити повноцінним життям. Такої позиції найчастіше дотримуються жителі Києва й деокупованих територій. А з тим, що необхідно обмежувати себе, більше погоджуються жителі західних областей.

"Це питання найбільш розділило респондентів за віком та доходами: молодші й забезпечені значно більше хочуть жити повноцінним життям ніж старші і бідніші, серед яких більшість підтримує самообмеження", – заявили в "Рейтингові".

Соціологи також з'ясували, що кожен другий респондент не будує жодних планів взагалі. За останній рік кількість українців, які планують своє життя на тривалий термін (декілька років), знизилася з 19 до 12%. Ще близько 15% планують життя на півроку-рік, 22% – не більше ніж на кілька місяців. Найчастіше планують своє життя на більш тривалий термін мешканці Києва, люди молодого та середнього віку й більш заможні громадяни.

Близько 80% українців почуваються безпечно у своєму населеному пункті. Найбільше в цьому плані переживають жителі прифронтових і деокупованих регіонів, а також люди середнього та старшого віку, жителі міст і менш забезпечені громадяни.

Перерахунок пенсій: У кого і наскільки реально зростуть виплати у березні - розрахунки експерта

неділя, 25 лютий 2024, 12:30

Після того як в уряді визначилися з коефіцієнтом індексації пенсій, стало зрозуміло, що мінімальний розмір підвищення виплат становитиме 100 гривень, а максимальний - 1 577 гривень, передають Патріоти України. «Відповідно до нього, пенсії мають проінд...

В Україні для споживачів газу полегшили передачу показників лічильників: Що треба знати

неділя, 25 лютий 2024, 11:50

Для клієнтів "Газмережі" доступна нова функція у особистих кабінетах - під час обов'язкової щомісячної подачі даних про спожитий газ віднині це можна робити для кількох лічильників з одного зареєстрованого кабінету, передають Патріоти України. «Ця фун...