Скоро з'являться електростанції нового типу: У Норвегії побудують унікальний "літаючий" вітрогенератор (фото, відео)

Вітрогенератор нагадуватиме повітряного змія, який літає попід хмарами і виробляє електрику.

Потужні компанії Shell та Makani створили унікальний вітрогенератор, що нагадує повітряного змія, який літає попід хмарами і виробляє електрику, передають Патріоти України

Літаючий вітрогенератор виконаний у вигляді кордового планера з розмахом крил понад 25 метрів. На його борту встановлено вісім пропелерів, кожен – майже 2,5 метри в діаметрі. Вони допомагають апарату триматися в повітрі й одночасно виконують роль вітрових турбін.

Вітрогенератор з'єднаний із землею спеціальним тросом, через який вироблена електрика передається на пульт, і далі – в енергомережу.

Після злету апарат здіймається на робочу висоту – приблизно 300 метрів – та кружляє навколо бази, генеруючи енергію. На відміну від традиційних наземних вітроелектростанцій, які є надто залежними від метеоумов, конструкція летючих вітрогенераторів показала себе щонайменше на 50% ефективнішою, оскільки апарат перебуває на висоті, де постійно дме вітер.

Потужність експериментальної моделі, яку вперше випробували ще у 2017 році, становила 600 кіловатів. Однак розробники стверджують, що це далеко не межа.

Конструкція передбачає можливість облаштування "летючих електростанцій" не лише на суші, а й безпосередньо у морі, де вітри, зазвичай ще потужніші. У такому випадку нижній кінець тросу зав'язаний до спеціального буя на поверхні води, закріпленого на місці за допомогою анкера.

Електростанція саме такого типу має невдовзі з'явитися біля узбережжя Норвегії. Проект, обіцяють, запрацює уже до кінця 2019 року.

Джерело: 24 канал

Скоро комунізм буде: У мережі відреагували на ідею Зеленського щодо скасування комуналки для пенсіонерів

четвер, 18 липень 2019, 11:55

Користувачі Facebook скептично поставилися до комунальної ініціативи президента. Президент України Володимир Зеленський шукає можливість для скасування комунальних платежів для малозабезпечених пенсіонерів у віці понад 70 років. Про це він заявив у від...

"Оч.умелые ручки скреп": У Росії перед запуском тріснула ракета

четвер, 18 липень 2019, 0:16

Фахівцям довелося заварити, а потім загерметизувати тріщину клеєм на стартовому комплексі космодрому. За його словами, фахівцям довелося заварити, а потім загерметизувати тріщину клеєм на стартовому комплексі космодрому. Раніше керівник пресслужби "Рос...