Скоро з'являться електростанції нового типу: У Норвегії побудують унікальний "літаючий" вітрогенератор (фото, відео)

Вітрогенератор нагадуватиме повітряного змія, який літає попід хмарами і виробляє електрику.

Потужні компанії Shell та Makani створили унікальний вітрогенератор, що нагадує повітряного змія, який літає попід хмарами і виробляє електрику, передають Патріоти України

Літаючий вітрогенератор виконаний у вигляді кордового планера з розмахом крил понад 25 метрів. На його борту встановлено вісім пропелерів, кожен – майже 2,5 метри в діаметрі. Вони допомагають апарату триматися в повітрі й одночасно виконують роль вітрових турбін.

Вітрогенератор з'єднаний із землею спеціальним тросом, через який вироблена електрика передається на пульт, і далі – в енергомережу.

Після злету апарат здіймається на робочу висоту – приблизно 300 метрів – та кружляє навколо бази, генеруючи енергію. На відміну від традиційних наземних вітроелектростанцій, які є надто залежними від метеоумов, конструкція летючих вітрогенераторів показала себе щонайменше на 50% ефективнішою, оскільки апарат перебуває на висоті, де постійно дме вітер.

Потужність експериментальної моделі, яку вперше випробували ще у 2017 році, становила 600 кіловатів. Однак розробники стверджують, що це далеко не межа.

Конструкція передбачає можливість облаштування "летючих електростанцій" не лише на суші, а й безпосередньо у морі, де вітри, зазвичай ще потужніші. У такому випадку нижній кінець тросу зав'язаний до спеціального буя на поверхні води, закріпленого на місці за допомогою анкера.

Електростанція саме такого типу має невдовзі з'явитися біля узбережжя Норвегії. Проект, обіцяють, запрацює уже до кінця 2019 року.

Джерело: 24 канал

Почув протести на Банковій: "Казали, що зробимо їх, а зробили нас!"? - Президент Зеленський доручив ввести дворічний мораторій на перевірки ФОП

вівторок, 15 жовтень 2019, 21:26

Спрацьовує вже звичний прийом нового режиму: спочатку обозначити якусь непопулярну зміну, якщо окреслюється потужний супротив суспільства - "включити задню". Президент проголосив, що умови ведення бізнесу для малих підприємців необхідно покращувати. ....

Хіти тижня. "Епоха бідності" майже позаду: Коломоський, можливо, вже 17 жовтня поверне собі контроль над "ПриватБанком"

вівторок, 15 жовтень 2019, 20:00

Експерти побоюються, що вересневі обшуки в Центральному офісі державного банку у Дніпропетровську з виїмкою документів, могли дати в руки недобросовісних служителів закону документи з планом захисту у суді адвокатів Приватбанку. Господарський суд Києва...