Ситуація на вітчизняних заправках продовжує дивувати водіїв. Скраплений газ, який вважається найбільш доступним видом пального, знову істотно подорожчав. При цьому вартість бензину на деяких заправках, навпаки, пішла вниз. Так з чим же це пов'язано?
У четвер, 22 липня, Міністерство економіки України, яке займається державним регулюванням ринку нафтопродуктів, оприлюднило нову середню вартість бензинів у розмірі 26,64 грн за літр і дизпального — 22,25 грн за літр. Саме з цих показників вираховується максимальна ціна реалізації пального на АЗС на останню декаду липня. Зокрема, з урахуванням максимальних націнок, установлених державою, вартість бензину на АЗС не може перевищувати 31,64 грн за літр, а дизельного пального — 29,25 грн за літр.
Тому у п'ятницю, 23 липня, деякі АЗС, що в основному належать до преміального сегмента, трохи знизили ціни на своє пальне. Наприклад, в мережах ОККО та WOG літр бензину А-95 подешевшав на 23 копійки, до 31,64 грн, а літр дизельного пального — на 35 копійок, до 29,25 грн. Таким чином, за станом на 23 липня середня вартість бензину А-95 становить 30,20 грн за літр, дизпального — 28,39 грн, скрапленого газу — 16,66 грн.
Варто зазначити, що тільки за два дні, з 21 липня, середня ціна літра скрапленого газу зросла на 36 копійок, а за тиждень, з 16 липня, — на 94 копійки. Головною причиною зростання вартості скрапленого газу експерти, як і раніше, називають подорожчання цього пального у великих партіях, як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, за даними Консалтингової компанії «А-95», за тиждень гуртові ціни на скраплений газ в нашій країні зросли на 1 870 грн, до 28 210 грн за тонну.
Експерти відзначають, що через ріст ціни використання скрапленого газу поступово стає економічно невигідним. У всякому разі при нинішньому співвідношенні цін на бензин і газ установка газобалонного обладнання на автомобілі вже нерентабельна, оскільки термін його окупності істотно збільшується.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...