Скрепи чекають серйозні збитки: Азербайджан погодив транспортування туркменської нафти в обхід РФ

Тепер обсяги транспортування нафти по російському маршруту можуть скоротитися в два рази.

Азербайджан і компанія Vitol домовилися про транспортування близько 1 мільйона тонн туркменської нафти в рік по трубопроводу Баку - Тбілісі - Джейхан. Реалізація угоди почнеться з початку жовтня поточного року і завдасть економічних збитків Росії. Про це повідомляє інформаційне агентство "Інтерфакс-Азербайджан", зазначаючи різке падіння завантаження російського маршруту через Новоросійськ, передають Патріоти України.

У повідомленні азербайджанських журналістів вказано, що раніше туркменську нафту постачали через територію РФ до Новоросійська, проте тепер обсяги перевалки "чорного золота" впадуть в два рази. Коментуючи інформацію, відомий український експерт Олександр Коваленко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook пише, що вже незабаром буде реакція Москви, яка завжди болісно сприймає утиски на сировинному ринку.

"Туркменістан з жовтня 2021 року почне поставки по нафтопроводу Баку - Тбілісі - Джейхан обсягом 1 млн. тонн нафти на рік. У свою чергу російський порт в Новоросійську позбудеться майже половини завантаження туркменською нафтою. Росія завжди болісно сприймає утисків на сировинному ринку, а тому реакція на такий фінт Туркменістану, впевнений, не змусить себе довго чекати", - зазначив експерт. У соціальних мережах публікують фотографію, на якій показана карта регіону і новий маршрут транспортування нафти.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...