Скрепи чекають серйозні збитки: Азербайджан погодив транспортування туркменської нафти в обхід РФ

Тепер обсяги транспортування нафти по російському маршруту можуть скоротитися в два рази.

Азербайджан і компанія Vitol домовилися про транспортування близько 1 мільйона тонн туркменської нафти в рік по трубопроводу Баку - Тбілісі - Джейхан. Реалізація угоди почнеться з початку жовтня поточного року і завдасть економічних збитків Росії. Про це повідомляє інформаційне агентство "Інтерфакс-Азербайджан", зазначаючи різке падіння завантаження російського маршруту через Новоросійськ, передають Патріоти України.

У повідомленні азербайджанських журналістів вказано, що раніше туркменську нафту постачали через територію РФ до Новоросійська, проте тепер обсяги перевалки "чорного золота" впадуть в два рази. Коментуючи інформацію, відомий український експерт Олександр Коваленко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook пише, що вже незабаром буде реакція Москви, яка завжди болісно сприймає утиски на сировинному ринку.

"Туркменістан з жовтня 2021 року почне поставки по нафтопроводу Баку - Тбілісі - Джейхан обсягом 1 млн. тонн нафти на рік. У свою чергу російський порт в Новоросійську позбудеться майже половини завантаження туркменською нафтою. Росія завжди болісно сприймає утисків на сировинному ринку, а тому реакція на такий фінт Туркменістану, впевнений, не змусить себе довго чекати", - зазначив експерт. У соціальних мережах публікують фотографію, на якій показана карта регіону і новий маршрут транспортування нафти.

По сотні за десяток? Ціни на яйця в Україні можуть сягнути нової позначки

четвер, 6 жовтень 2022, 11:26

В Україні вартість десятка яєць сягнула 50 грн і до кінця року може бути на рівні 60 грн. При цьому десяток найвищої категорії курячих яєць (добірні) може впритул наблизитися до позначки 100 гривень, передають Патріоти України. Такий прогноз у коментар...

Вигоду отримають усі споживачі нафтопродуктів: У США оцінили користь для світу від ліміту цін на російську нафту

четвер, 6 жовтень 2022, 6:30

Ліміт цін на російську нафту планують запровадити у грудні. Навіть Індія та Китай, на підтримку котрих все ще сподівається Путін, навряд змарнують шанс поживитися за рахунок держави-агресора. Введення ліміту цін на російську нафту дозволить 50 найбільш...