В опублікованій на сайті Lockheed Martin заяві йдеться, що тиждень тому житловий модуль Orion був вперше з'єднаний з побудованим ESA службовим модулем. Ця операція була проведена в камері FAST (Final Assembly and System Testing), яка колись використовувалася для потреб програми Apollo.
Найближчим часом інженери приступлять до повноцінної інтеграції модулів і теплозахисного екрану Orion. У вересні корабель буде доставлений в випробувальний центр Плам-Брук, де розташована найбільша в світі вакуумна камера. Там Orion пройде серію кріогенних тестів, покликаних підтвердити його готовність витримати перебування в космічному просторі. Після завершення тестів Orion повернеться в космічний центр ім. Кеннеді. Там він буде підготовлений до інтеграції з ракетою SLS.
Завершення складання Orion є важливою віхою на шляху до реалізації місії Artemis 1. В її рамках NASA планує провести комплексні випробування як самого корабля, так і SLS. Надважкий носій повинен буде вивести Orion без екіпажу на ретроградну орбіту навколо Місяця. Корабель проведе на ній тиждень, після чого повернеться на Землю. Загальна тривалість польоту повинна скласти 25 днів.
Варто підкреслити, що поки що NASA не опублікувало оновленої дати запуску Artemis 1. Формально, місія все ще запланована на літо 2020 року. Але через затримки з виготовленням компонентів SLS з великою часткою ймовірності він зрушить на 2021 рік.
Шахраї в Україні почали масово дзвонити пенсіонерам, представляючись працівниками Пенсійного фонду. Вони під виглядом перерахунку виплат виманюють дані картки Ощадбанку та SMS-код, після чого списують усі кошти з банківського рахунку, передають Патріот...
Найновіший завод Росії з виробництва скрапленого природного газу в Арктиці, попри жорсткі обмеження з боку Заходу, запустив роботу другої виробничої лінії. Про це йдеться в матеріалі Bloomberg, передають Патріоти України. Arctic LNG 2, флагманський про...