В опублікованій на сайті Lockheed Martin заяві йдеться, що тиждень тому житловий модуль Orion був вперше з'єднаний з побудованим ESA службовим модулем. Ця операція була проведена в камері FAST (Final Assembly and System Testing), яка колись використовувалася для потреб програми Apollo.
Найближчим часом інженери приступлять до повноцінної інтеграції модулів і теплозахисного екрану Orion. У вересні корабель буде доставлений в випробувальний центр Плам-Брук, де розташована найбільша в світі вакуумна камера. Там Orion пройде серію кріогенних тестів, покликаних підтвердити його готовність витримати перебування в космічному просторі. Після завершення тестів Orion повернеться в космічний центр ім. Кеннеді. Там він буде підготовлений до інтеграції з ракетою SLS.
Завершення складання Orion є важливою віхою на шляху до реалізації місії Artemis 1. В її рамках NASA планує провести комплексні випробування як самого корабля, так і SLS. Надважкий носій повинен буде вивести Orion без екіпажу на ретроградну орбіту навколо Місяця. Корабель проведе на ній тиждень, після чого повернеться на Землю. Загальна тривалість польоту повинна скласти 25 днів.
Варто підкреслити, що поки що NASA не опублікувало оновленої дати запуску Artemis 1. Формально, місія все ще запланована на літо 2020 року. Але через затримки з виготовленням компонентів SLS з великою часткою ймовірності він зрушить на 2021 рік.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...