Скрепи позеленіють від заздрощів: Влада Роттердама запустить виробництво енергії з черствого хліба

Пілотний проект BroodNodig запустили 3 роки тому, це була приватна ініціатива, що отримала підтримку мерії.

У Роттердамі (Нідерланди) тепер буде постійно працювати виробництво електроенергії з черствого хліба. По всьому місту встановили 130 контейнерів для збору черствого хліба, який потім переробляється для отримання біогазу, передають Патріоти України із посиланням на іноземні ЗМІ.

Пілотний проект BroodNodig запустили 3 роки тому, це була приватна ініціатива, що отримала підтримку мерії. За цей час організатори зібрали 125 тисяч кілограмів хліба - цього достатньо, щоб цілий рік постачати біогаз у 50 квартир. А якщо цю ж кількість хліба використовувати для виробництва електроенергії, можна тримати увімкненими 2 тисячі лампочок цілий рік.
Роттердам - не перше місто в Нідерландах, де випробували отримання енергії з хліба. У минулому році такі ж контейнери для збору черствого хліба встановили в Амстердамі. За статистикою Нідерландського центру вивчення харчування Voedingscentrum, на кожного жителя Нідерландів в рік припадає 41 кілограм викинутої їжі, з них 22% - це хліб і випічка.
Крім такого альтернативного використання хліба, фахівці центру закликають розвивати проекти, які знижують кількість викинутого хліба, в тому числі магазинами і ресторанами. Такі проекти в Європі вже існують: наприклад, в Румунії магазини і ресторани зобов'язані віддавати їжу на благодійність за 3 дні до закінчення терміну придатності, а в Фінляндії вже 3 роки існує мобільний додаток, який допомагає продавцям збувати продукти з терміном придатності за зниженою ціною.

Поспішайте купувати: Долар опустився ще більше - свіжий курс валют

середа, 23 жовтень 2019, 8:57

В Україні курс долара в середу, 23 жовтня, опустився на 9 копійок, передають Патріоти України. Зокрема, середній курс гривні до американської валюти в продажу був встановлений на рівні 25,01 грн/$, свідчать дані банківських установ. Водночас середній к...

Китайська експансія: Як фермери з КНР освоюють російський Далекий Східт (фото)

середа, 23 жовтень 2019, 7:10

Незважаючи на російсько-китайське зближення останніх років, жителі Далекого Сходу як і раніше називають стратегію КНР щодо сусідніх територій "експансією". Щоб оцінити реальні масштаби китайського присутності на Росії, кореспонденти Бі-бі-сі проаналізу...