Минулий рік «Газпром» закінчив з негативним грошовим потоком в розмірі 190 млрд рублів - настільки витрати на капітальні будівництва перевищили надходження від операційної діяльності.

Проблеми на європейському газовому ринку, де впали попит і ціни, а надлишок газу в сховищах досяг історичного рекорду, продовжують сипатися на «Газпром», як з рогу достатку. Слідом за провалом проекту Nord Stream 2, який потрапив під санкції США і не отримав регуляторних пільг від Федерального мережевого агентства Німеччини, під ударом опинився ключовий діючий трубопровід для експорту газу в ЄС, повідомляють Патріоти України.
17 травня закінчується контракт на транзит російського газу через територію Польщі по трубі «Ямал-Європа», яка щорічно качає 33 млрд кубометрів, або майже п'яту частину всіх поставок до Євросоюзу. Транзитну угоду було укладено в 1990-х, коли «Газпром» і польська PGNiG створили спільне підприємство EuRoPol GAZ, де кожній компанії належить 48%. Це означає, що витрати «Газпрому» на транзит через Польщу зростуть, говорить аналітик BloombergNEF в Лондоні Анна Борисова.
«Аукціони на потужності, які регулюються правилами ЄС, замінять довгострокову угоду про транзит», - пояснює вона.
З травня в Польщі набув чинності новий Мережевий кодекс, в який вже закладено підвищення тарифу на прокачування. Основною метою нових правил є підвищення доходів від транзиту, пояснював Gaz System раніше.
Минулого тижня компанія продала лише 80% потужностей газопроводу «Ямал-Європа» на третій квартал. Аукціони на травень і червень досі не відбулися. Gaz System обіцяє провести їх пізніше в цьому місяці.
Польща використовує близько 18 млрд кубометрів газу на рік, з яких 10 млрд - закуповує у Росії за довгостроковим контрактом. Він закінчується в 2022 році і продовжувати його Варшава не планує. На заміну російському газу прийде норвезький, а також імпорт СПГ. На даний момент Польща будує труби-коннектори зі Словаччиною, Литвою та Данією в рамках проекту Baltic Pipe.
Підвищення плати за транзит вдарить по бюджету «Газпрому», який вже тріщить по швах через різке падіння цін на газ. У квітні на спот-ринку газові котирування в Європі опускалися до 60 доларів за тисячу кубометрів. Це нижче, ніж наприклад, в Ленінградській області (63 долари) або Південному федеральному окрузі Росії (67 доларів), зазначають експерти Центру енергетики «Сколково». Фізичні обсяги експорту при цьому впали на 20%.
Минулий рік «Газпром» закінчив з негативним грошовим потоком в розмірі 190 млрд рублів - настільки витрати на капітальні будівництва перевищили надходження від операційної діяльності. В цьому році діра в бюджеті компанії може збільшитися в рази. Щоб звести кінці з кінцями, «Газпрому» доведеться зайняти близько 10 млрд доларів, прогнозує Fitch.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...