Міністр економічного розвитку Тимофій Милованов запропонував скасувати в Україні один із податків – єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Наслідком ухвалення такого рішення може стати знищення всієї пенсійної системи в країні, через що припиняться соціальні виплати та видача пенсій. Таким чином під ударом перебувають не тільки пенсіонери, а і їхні діти та онуки, на чий бюджет випаде ще одна видаткова стаття – утримання непрацездатних батьків. Чому скасування ЄСВ є поганою ідеєю Патріоти України пропонують вам розібратися більш детально.
Головне:
Що таке ЄСВ?
Це консолідований (зведений) страховий внесок. Його збір здійснюється у системі загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі. ЄСВ об'єднує в собі окремі відрахування до Пенсійного фонду, фонду страхування з безробіття, від нещасних випадків на виробництві та тимчасову втрату працездатності, які у 2011 році об'єдналися в один внесок.
Платниками єдиного соціального внеску є всі підприємства, організації, фізичні особи-підприємці (незалежно від системи оподаткування), роботодавці, військовослужбовці та інші. Щомісячний розмір внеску становить 22% від розміру мінімальної зарплати (до 2016 року – 34,7%).
Мінімальний страховий внесок з 1 січня 2019 року становить 918,06 грн (4 173 х 22%), а максимальний 62 595 грн (15 мінімальних заробітних плат). У 2018 році до бюджету України надійшло 228 мільярдів гривень ЄСВ, які відразу пішли до Пенсійного фонду на виплати пенсій.
Залишимося без пенсій
З огляду на те, що єдиний соціальний внесок є основним джерелом надходження до Пенсійного фонду України, виходить, що наш міністр економіки збирається позбавити українців пенсій та інших соціальних виплат.
До слова, сам Милованов відкрито заявляв, що його не цікавить ні економіка, ні Україна. Так, під час своєї лекції "Майбутнє освіту" він заявив: "Я, в принципі, нічого не знаю. Я поїхав з України у 1999-му... Відтоді я повертаюся, але з особистих причин. Мене ніколи не цікавила Україна. Мене цікавив вітрильний спорт, сальса. Я займався теорією ігор, теорією контрактів, мікроекономікою. По суті, це не дуже високого рівня математика. Я нічого не розумію в економіці і продовжую не розуміти".
Тепер ця людина, яка вже багато років не живе в Україні і особливо нею не цікавиться, відповідає в країні за економічний розвиток і пропонує подібні, м'яко кажучи, дивні ідеї. Гроші на соцвиплати і пенсії економіст-теоретик пропонує отримувати від збільшення податків на активи – нерухомість тощо, і залишити ПДВ.
Загалом план податкової реформи від Милованова виглядає так:
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...