"Слуга" Гетманцев запевняє, що то на краще: В Україні підвищують податки на пальне. На скільки зростуть ціни на АЗС

З 1 липня 2023 року планується повернення податків на пальне до довоєнного рівня. Зокрема, ПДВ виросте з нинішніх 7 до 20%.

В березні 2022 року Верховна Рада ухвалила закон про додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни. Закон встановив нульову ставку акцизу на бензин, дизель і газ, а також знизив ПДВ з 20% до 7%.

У серпні парламент повернув акцизний податок на пальне, але ПДВ поки що залишився на рівні 7%. Однак у законі зазначено, що всі пільги діють лише 1 липня 2023 року, тобто з цієї дати повертається і 20-відсотковий ПДВ.

Запідрахунками директора консалтингової компанії А-95 Сергія Куюна, повернення податків спричинить збільшення цін у таких межах:

Бензин – на 11,2 грн/л (з 47,17 до 58,35 грн/л)
Дизпальне – на 7,7 грн/л (з 47,43 до 55,10 грн/л)
LPG – на 2,6 грн/л (21,77 до 24,40 грн/л).

Цікаво, що експерти підтримують підвищення податків на пальне. Зокрема, Сергій Куюн вважає, що зниження ПДВ призвело до зловживань деяких імпортерів, які через низький податок почали виводити прибуток з крайні шляхом фіктивного завищення цін на імпортований нафтопродукт.

Народний депутат від Слуги народу Данило Гетманцев теж вважає цей крок повністю виправданим: "Згадайте рішення початку 2022 року про відміну акцизу та зменшення ставки ПДВ до 7% на пальне. Воно призвело до виходу ринку в білу? Ні! Нелегальні бочки виросли, як гриби після дощу", – каже він.

"Це абсолютно ніяк не вплинуло на ціну пального. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів", – вважає представник правлячої партії.

Втім, Сергій Куюн нагадує, що високі податки – це високий ризик відновлення схем ухиляння від них. Тому податкова має бути готова до цієї боротьби, бо очікуваного ефекту для бюджету може й не відбутись.

Що трапилось 30 травня: Міненерго назвало причину наймасштабнішого з зими відключення світла в Україні

середа, 31 травень 2023, 6:38

Постраждало 2 000 000 абонентів у 12 областях. У вівторок вдень сталося наймасштабніше з лютого відключення світла, яке торкнулося майже двох мільйонів абонентів у 12 областях. . Масове тимчасове відключення світла в Україні, що сталося у вівторок, 3...

Вирішальними будуть чотири фактори: Українцям пояснили, від чого залежатиме стабільність гривні у червні

середа, 31 травень 2023, 6:30

Курс долара та євро в Україні у червні вже традиційно залежатиме від подій на фронті. Однак, якщо не відбудуться істотні зміни, гривня залишиться стабільною - у травневому коридорі 37-38 грн/дол. та 40-41 грн/євро, передають Патріоти України. Таку думк...