"Слуги" людям: Податок на землю зріс уп'ятеро, особливо для найбідніших. Українцям роз'яснили, кому і скільки доведеться платити

В Україні, внаслідок ухвалення так званого ресурсного закону, зокрема, виросте податок на землю. Його будуть змушені платити навіть дрібні фермери, що мають у своєму користуванні зовсім небагато землі, зазначають Патріоти України.

Податок на дохід, а також військовий збір доведеться платити тим фермерам, які мають в обробітку менше 2 гектарів землі, хоча раніше ця сплата починалась від 2 га і вище.

Отже, якщо фермер отримав зі своєї землі прибуток, який перевищує 12 мінімальних зарплат (зараз це становить 78 тисяч гривень), то він буде змушений заплатити зі свого доходу 18% ПДФЛ та 1,5% військового збору.

Таким чином, уряд має намір збільшити бюджетні надходження завдяки платежам від дрібних землекористувачів.

На думку партнера АТ "Ассирія" адвоката Дмитра Куцевола, податок на землю зросте з 300 до 1500 гривень з гектара. Тобто, фактично – вп'ятеро. При цьому податок зросте лише для фермерів, які займаються рослинництвом. Тваринницької галузі вони не торкнуться.

Через введення в дію цього закону деякі сільгоспвиробники не зможуть залишатись на спрощеній системі оподаткування і будуть змушені або платити податки на загальних підставах, або перейти у тінь. Причому на думку адвоката, багато хто обере другий варіант, від чого казна не тільки не виграє, а ще й позбудеться того, що отримувала від фермерів раніше.

Водночас невідомо, що і звідки будуть змушені платити фермери, які зазнали збитків через неврожай. Адже аграрна галузь, як жодна інша, залежить від примх погоди.

"Новий податок для фермерів перетворюється з податкового зобов’язання на "данину" — не важливо, що в тебе трапилося, заплатити державі мінімальну таксу ти зобов’язаний", — каже старший юрист ЮФ "Антика" Олександр Третьяков.

Однак існує одне "але": Україна зможе транспортувати пальне з інших країн через "трубу Медведчука"

середа, 25 травень 2022, 22:37

В найближчі дні може бути підписаний договір з найбільшою угорською нафтогазовою компанією MOL для транспортування дизпалива з інших країн через Угорщину ділянкою продуктопроводу "Самара-Західний кордон", більш відомою як "труба Медведчука". Про це дон...

Бережіться! В Україні продають фрукти з Іспанії з небезпечною отрутою

середа, 25 травень 2022, 18:30

В Україні вже стали продавати полуницю та черешню імпортного виробництва. Так, у Києві чоловік отруївся черешнею, яку придбав на ринку. Плоди були привезені з Іспанії, передають Патріоти України. "Надійшло звернення про отруєння громадянина, який вжива...