Смаколик буде не по кишені? Посуха та хвороби знищили врожай - ціни на популярний продукт б'ють рекорди в усьому світі

Глобальні ціни на какао досягли нового історичного максимуму, а темпи здорожчання продукту за останній тиждень виявилися рекордними з 1999 року. Така тенденція вказує на те, що виробникам шоколаду в усьому світі доведеться збільшити витрати, а отже, готовий товар помітно подорожчає для кіневих покупців, передають Патріоти України.

Ціни на какао-боби злітають через побоювання з приводу нестачі цієї сировини, повідомляє Bloomberg. Так, 26 лютого ф'ючерси зросли на 4,6%, показавши найбільший тижневий стрибок із 1999 року.

"Ціни різко зросли, оскільки посуха та хвороби знищили врожай какао у ключових західноафриканських виробників. Це загрожує підвищенням витрат виробників шоколаду, які можуть бути перекладені на споживачів", – пояснили аналітики.Вартість какао на товарному ринку Нью-Йорка досягла нового за весь час максимуму майже $6500 за тонну. Таким чином, ціна ключового інгредієнта для приготування шоколаду зросла більш як удвічі з початку минулого року.

"Проблеми з виробництвом у Західній Африці призвели до того, що ринок какао зіштовхнувся зі значним глобальним дефіцитом виробництва цього сезону. Це продовжує підживлювати зростання цін на какао", – йдеться у звіті Hightower Report.

Уроки з Конгресу

субота, 20 квітень 2024, 22:50

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

Крабового салату не буде? Відомий виробник морепродуктів пішов з Росії

субота, 20 квітень 2024, 21:30

Литовська компанія з виробництва й торгівлі рибою та іншими продуктами Viciunu grupe нарешті йде з російського ринку. Власник марки крабових паличок VIČI продав свій завод у РФ та інші підприємства, які використовували для бізнес-діяльності, передають...