Смертельний удар по скрепах: Німеччина відмовила Росії у головній вимозі щодо "Північного потоку-2"

Федеральне мережеве агентство ФРН (BNA) відмовило компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проекту російського газопроводу "Північний потік-2" з-під правил оновленої Газової директиви ЄС. Про це йдеться в опублікованому у п'ятницю, 15 травня, рішенні регулятора, передають Патріоти України.

Таким чином у Кремля відібрали можливість використовувати трубу для "газового шантажу". "Сьома колегія 15 травня відхилила клопотання компанії Nord Stream 2 AG на звільнення частини "Північного потоку-2", що пролягає в територіальних водах Німеччини, від регулювання", – зазначається в ньому.

Чому Росії відмовили

Необхідною умовою для того, щоб російський трубопровід не підлягав правилам оновленої Газової директиви, було завершення його будівництва до 23 травня 2019 року. "У випадку з "Північним потоком-2" це не так", – вважають у відомстві.

У чому суть Газової директиви

Росія прагне добудувати газопровід "Північний потік-2" в обхід України, щоб використовувати його як засіб монопольної поставки газу в держави Європи і у разі необхідності диктувати політичні вимоги (так званий "газовий шантаж").

У Європі це розуміють, а тому поставили умову, що в жодного газопроводу не може бути одного користувача. В оновлених правилах Газової директиви вказали, що оператори трубопроводів, які проходять у морській економічній зоні країн ЄС, зобов'язані резервувати до 50% потужностей газової магістралі для прокачування палива від альтернативних постачальників. Росія намагалася звільнити "Північний потік-2" від цього правила. Але їй відмовили.

Які будуть наслідки

Німецький регулятор пояснив наслідки свого рішення. По-перше, оператор "Північного потоку 2" згідно з Газовою директивою ЄС повинен бути незалежним від постачальника (тобто володіти трубою повинна одна компанія, а займатися поставками газу по ній – інша). Також доступ до труби повинні отримати треті компанії.

Хочуть оскаржити рішення

У відповідь у компанії Nord Stream 2 AG заявили, що не виключають оскарження в німецьких судах рішення регулятора ФРН щодо "Північному потоку-2".

Поставлено хрест на спекуляціях

Посол України у Німеччині Андрій Мельник у Twitter написав, що це велика перемога, та подякував Німеччині за солідарність. Рішення Німеччини ставить хрест на спекуляціях навколо "Північного потоку-2", сказав Мельник у коментарі "Укрінформу".

"Цим рішенням німецької влади фактично поставлено жирний хрест на численних політичних спекуляціях останнього пів року про те, що нібито певні сили у Німеччині мали свідомий намір створити для Nord Stream 2 законодавчі лазівки для звільнення цього суперечливого проєкту з-під європейського законодавства", – пояснив Мельник.

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...