Соцдопомогу від держави біженцям виплатять навіть на вокзалі: В Україні запустили новий проект

Українці, які виїжджають із зони проведення бойових дій та окупованих чи оточених міст, зможуть отримати державну грошову допомогу безпосередньо під час евакуації, передають Патріоти України.

Як повідомляють в «Укрзалізниці», дані з евакуаційних рейсів надаються фахівцям «Укрпошти», для яких вже облаштовано пункти видачі готівки на вокзалі у Львові. Невдовзі перелік вокзалів, де можна буде отримати допомогу, розшириться.

«Програма покликана допомогти евакуюватися тим, хто підставляє життя під загрозу кожного дня, але досі не наважувався виїхати з найгарячіших точок, мовляв «ми нікому не потрібні!» — каже керівник пасажирського напрямку УЗ Олександр Перцовський.

За його словами, ще у потязі можна подати заявки на розміщення. Людей на вокзалі зустрічатимуть представники місцевої влади із транспортом, щоб відразу відвезти біженців на поселення.

За його словами, з прифронтових населенних пунктів евакуаційними потягами напередодні вивезли близько 400 людей, а раніше потягом тижня цей денний показник був у межах 100−150. Олександр Перцовський вважає, що на рішення людей вплинула ця соціальна програма.

Нагадаємо, що людям, які евакуювалися з районів проведення бойових дій, держава надає одноразову допомогу в розмірі 3000 гривень на кожну дитину чи людину з інвалідністю та 2000 гривень на кожну людину, старшу за 18 років.

Відомості про виплату грошової допомоги працівники залізниці формують безпосередньо під час руху евакуаційних потягів, зазначаючи кількість дітей та дорослих. Ці дані передаються працівникам «Укрпошти», які до моменту прибуття евакуаційного потяга до вокзалу міста призначення організовують все необхідне, щоб люди одразу могли отримати кошти. Так, пасажири п’ятьох евакуаційних потягів до Львова вже отримали виплати на загальну суму 340 тис. грн.

"Рішення погане та неприємне, але... корисне": Фурса прокоментував ідею податку на імпорт

неділя, 14 серпень 2022, 20:29

Деякі народні депутати виступають з ініціативою впровадження 10% податку на купівлю валюти в Україні. Цей податок має скоротити імпорт. Про це розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса, передають Патріоти України. Він зауважив, 10% податок на імпорт д...

Усі замовлення - для України: Виробник "Байрактарів" наразі заброньований на три роки вперед

неділя, 14 серпень 2022, 19:29

Турецька компанія Baykar, яка виробляє безпілотники Bayraktar TB2 і Bayraktar Akinci, має потужності для виробництва 20 безпілотників щомісяця і трирічний резерв замовлення. Наразі турецький виробник безпілотників зосереджений тільки на замовленнях Укр...