"Спокойствие, только спокойствие": Банкіри розповіли, що очікує на пару гривня-долар наступного тижня

Через невеликий аукціон Мінфіну фінансисти не прогнозують здешевлення долара на наступному тижні.

Торги на міжбанку в п'ятницю завершилися подорожчанням долара. 2 серпня курс піднявся на 16 копійок і зафіксувався в рамках 25,52-25,56 грн / $. Про це повідомив директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний, передають Патріоти України із посиланням на UBR.ua.

Зазначається, що за три дні "американець" додав у ціні 60 копійок. Протягом дня котирування плавно піднімалися вгору, і досягали на максимумі 25,58-25,61 грн / $. Казначеї говорять, що близько до цих значень з продажем долара вийшов Сітібанк, завдяки чому сталася невелика корекція. Були пересуди про те, що він міг продавати не свій долар, а Нацбанку, однак вони не отримали офіційного підтвердження. НБУ ніяких заяв з цього приводу не робив і з продажами валюти сьогодні не виходив.
До появи Сітібанку на ринку, з числа валютних продавців виділяли дві структури - ПУМБ і УкрСіббанк. Мінфін різко обмежив продаж ОВДП, граючи на підвищення курсу долара. "Взагалі на сьогоднішніх торгах спостерігалася спокійна ситуація. Імпортери брали валюту за поточними цінами, без ажіотажу. Загальний обсяг торгів оцінюється десь в $ 200 млн", - розповів фінансовий експерт Василь Невмержицький.
Нові можливості з підвищення курсу долара з'явилися після того, як Мінфін повідомив про мінімальний обсяг аукціону з розміщення гривневих облігацій - 3 млрд грн після 17,2 млрд грн 30 липня. Експортери зрозуміли, що нерезидентського долара на ринок зайде небагато, і спокійно підняли на нього ціну.
"Фактором впливу на курсові тренди стало переважання попиту на валюту над її пропозицією на тлі мінімізації валютних продажів при зростаючому тренді і активізації попиту. В тому числі це розганяється спекулятивними інтересами і неспокійним готівковим ринком. А також анонсованої інформації про скромні обсяги розміщень ОВДП на наступному аукціоні і відповідному скороченні продажу валюти для їх оплати", - зазначив Олег Курінний.
На готівковому ринку все теж дорого. Вранці середня ціна продажу готівкового долара людям зросла на 25 копійок, і вийшла на 25,55-25,65 грн ./$, а до вечора досягла 25,60-25,70 грн ./$. Мінімальний курс виявився на рівні 25,49 грн / $, а максимальний - 25,80 грн / $. Викуп валюти у населення відбувається в рамках 25,10-25,57 грн / $. Через невеликий аукціон Мінфіну фінансисти не прогнозують здешевлення долара на наступному тижні. На понеділок, 5 серпня, прогнозують торгівлю в рамках 25,50-25,60 грн / $.

"Опасный код. Почему с карточек Приватбанка начали пропадать деньги и как их можно вернуть", - журналіст

субота, 15 травень 2021, 17:12

"Клиенты Приватбанка стали все чаще жаловаться на воровство денег с карточных счетов. Банк обвиняют в том, что он проворонил новую мошенническую схему, и не может защитить деньги людей. А финучреждение призывает людей внимательнее относиться к функции ...

"Ждем доллар по 27. Когда будет лучше сбрасывать гривню", - експерт

субота, 15 травень 2021, 10:56

"Национальная валюта в последние три недели уверенно набирает вес. Если еще по состоянию на 25 апреля курс Национального банка Украины составил 28,06 грн за доллар, то 14 мая он укрепился до отметки 27,63. Посмотрим, что влияет на курс доллара", - пише...