Справжній порятунок? Українець винайшов новий спосіб генерації електрики - кіловат коштує лише 50 копійок

Механік із Дніпра заявив про винахід нового пристрою для генерації електроенергії. Вироблення струму відбувається за принципом, на розробку якого винахідника надихнув старий годинник. Вартість кіловату дуже низька - лише 50 коп, передають Патріоти України.

Електроенергія у механізмі Євгена Дрімко виробляється за рахунок руху спеціального вантажу. "Підвішений вантаж виконує роль двигуна і силою гравітації притягується до землі, так виробляємо механічну енергію", – розповів Дрімко в ефірі Суспільне Дніпро".

Дрімко визнав, що схожий принцип уже використовують для генерації електроенергії в США та країнах Європи. Проте механізм жителя Дніпра має суттєву відмінність.

У західній практиці для видобутку струму за допомогою механічної енергії будують величезні вежі чи підземні тунелі. А ось пристрій Дрімка здатний працювати навіть у компактному розмірі – 2 м на 2 м.

Це стало можливим завдяки круговому устрою механізму. В результаті частина енергії від генератора йде на підвищення вантажу, а частина – безпосередньо споживачеві.

Коефіцієнт корисної дії такого пристрою становить 80-90% за умови, якщо встановити трифазний генератор, розповів Дрімко. Він запевняє, що собівартість кіловату електроенергії від такого виду генерації становить лише 50 копійок. Для порівняння, електрика "з мережі" коштує українцям 1,44 грн. Патент на свій пристрій Дрімко вже отримав у 2022 році. Механізму надано назву "гравітаційна установка".

"Корисна модель... являє собою механізм альтернативної енергії, де підвішений вантаж під дією гравітації землі, опускаючись вниз виконує принцип двигуна, змушуючи обертатися шестерні механізми для видобутку електроенергії. Енергія гравітації перетворюється на механічну, а механічна на електричну. Завдяки замкнутому контуру частина енергії повертається на перезапуск, де мотор перетворює електричну енергію на механічну з підвищеним ККД редуктора, піднімаючи вантаж", – йдеться в описі винаходу.

Цікаво, що, судячи з дати подання заявки на патент, Дрімко приступив до своєї розробки задовго до масових відключень електроенергії в Україні. Тепер його пристрій набув додаткової актуальності. У найближчому майбутньому механік планує зібрати повноцінну установку для механічної генерації електрики замість дослідного зразка, який все ще стоїть на балконі у Дніпрі.

В Україні кардинально трансформується ринок праці: До чого готуватись

понеділок, 25 вересень 2023, 8:26

Ринок праці в Україні кардинально трансформується після демобілізації. Українські захисники, ветерани будуть однією з найчисельніших груп, при цьому на свої попередні місця роботи, як показує практика, вони, найімовірніше, не повернуться, передають Па...

В Україні перерахують усі пенсії: Кому додадуть тисячі та який графік підвищення

понеділок, 25 вересень 2023, 7:24

В Україні 2024-го не лише підвищать мінімальну пенсію, але також проведуть індексацію для всіх пенсіонерів. Індексація відбудеться за новими правилами, проте її деталі досі не розкрито. При цьому, ймовірно, в результаті введення нових правил розмір інд...