Справжній прорив: Канадці починають споруджувати космодром для українських ракет


Фото: українські ракети "Циклон 4М" запускатимуть з космодрому в Канаді (facebook.com)
У Канаді побудують стартовий комплекс для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії "Циклон 4М". Космодром почнуть зводити наприкінці 2021-го в провінції Нова Шотландія, а перший запуск можуть здійснити через два роки, зазначають Патріоти України.

Про це 19 жовтня повідомив віце-прем'єр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський у своєму Facebook.

Чиновник зазначив, що нині "вирішені всі бюрократичні питання з обох сторін", і сьогодні з президентом і головним виконавчим директором канадської компанії Maritime Launch Services LTD Стівом Матьє були узгоджені деталі в рамках реалізації спільного проекту в космічній галузі.

Матьє поінформував, що вже існують попередні домовленості з компаніями з США щодо запуску їх супутників українською ракетою "Циклон-4М".

У проекті також беруть участь українські підприємства "Конструкторське бюро "Південне імені М.К. Янгеля" і "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова".

Уруський уточнив, що перший запуск планується орієнтовно на кінець 2023 року.

Реалізація окремих аспектів українсько-канадського проекту "Циклон-4М" передбачена Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2021-2025 роки. Рада повинна ухвалити документ найближчим часом.

Для першого ступеня ракетоносія ще треба створити маршовий двигун РД-870 тягою 80 тсс.

Чиновник додав, що реалізація проекту "сприятиме виходу нашої держави на ринки надання послуг з виведення космічних апаратів на навколоземну орбіту".


Смерть Макея- засіб тиску на Лукашенка: чим Кремль залякує "батьку"

середа, 30 листопад 2022, 21:22

Варто зазначити, що останнім часом Лукашенко намагався вести політику, лавіруючи між країнами Заходу і російською федерацією, бажаючи зберегти свою одноосібну владу в Білорусі. 29 листопада у Мінську відбулася церемонія прощання з міністром закордонних...

"Для оптимізації витрат": Російський "Аерофлот" виставив на продаж службові автомобілі топ-менеджерів

середа, 30 листопад 2022, 19:53

Російський "Аерофлот" почав продавати службові автомобілі, на яких їздили топ-менеджери. За них компанія може отримати більше 17 мільйонів рублів, передають Патріоти України. Як повідомляє телегарам-канал "База", на продаж виставлено 21 автомобіль, яки...