США боляче вдарять по валютних сподіваннях "Роскосмосу"

Закупівля російських ракетних двигунів після 2022 року заборонена законом.

Російські ракетні двигуни скоро будуть США непотрібні. Ілюстрація: ТАСС.

Сполучені Штати відмовляться від закупівлі російських ракетних двигунів РД-180 після 2022 року. Про це на слуханнях в Конгресі заявив командувач Космічними силами США Джон Реймонд, передають Патріоти України.

Генерал уточнив, що закупівля додаткових двигунів після 2022 року заборонена законом. За словами Реймонда, США самостійно провели 76 успішних запусків. Їх вартість в порівнянні з 2012 роком знизилася майже на 25 відсотків.

Раніше повідомлялося, що на заміну російським РД-180 для американських ракет-носіїв прийдуть киснево-метанові двигуни. Їх виробляє компанія Джеффа Безоса Blue Origin. Очікується, що поставки почнуться в 2020 році.
У вересні 2018 року глава «Роскосмосу» Дмитро Рогозін заявив, що у Росії є залежність від продажу ракетних двигунів в США. Тоді ж він зазначив, що бюджетні кошти держкорпорації обмежені, і «Роскосмос» змушений залучати кошти, яких бракує, самостійно.
США закуповують у Росії двигуни РД-180 розробки НВО «Енергомаш» з 1997 року. Російське обладнання використовується для запусків у космос військових і цивільних супутників. У 2016 році Конгрес США заявляв про намір відмовитися від покупки двигунів у Росії вже з 2019 року. Однак тоді заміну РД-180 не знайшли.
Незабаром США також планують відмовитися від використання російських пілотованих кораблів «Союз» для відправки своїх екіпажів на Міжнародну космічну станцію. Для відправки астронавтів до МКС будуть використовуватися кораблі приватних американських компаній SpaceX і Boeing.

Рішення ухвалено: Європа передасть Україні доходи від російських активів у ЄС

вівторок, 21 травень 2024, 17:45

В Європі, де заблоковано чимало російський активів, нарешті схвалили передачу доходів від них на користь України. «В рамках ЄС ми ухвалили рішення щодо передачі Україні коштів, отриманих у результаті заморожування активів російського Центробанку. Тільк...

Для водіїв в Україні запровадять правила страхування, як у ЄС: Що передбачає

вівторок, 21 травень 2024, 17:30

В Україні змінять правила обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автострахування, автоцивілка). Зокрема, страхові суми поступово зростуть до європейського рівня (1 млн грн на одного потерпі...