Закупівля російських ракетних двигунів після 2022 року заборонена законом.
Сполучені Штати відмовляться від закупівлі російських ракетних двигунів РД-180 після 2022 року. Про це на слуханнях в Конгресі заявив командувач Космічними силами США Джон Реймонд, передають Патріоти України.
Генерал уточнив, що закупівля додаткових двигунів після 2022 року заборонена законом. За словами Реймонда, США самостійно провели 76 успішних запусків. Їх вартість в порівнянні з 2012 роком знизилася майже на 25 відсотків.
Раніше повідомлялося, що на заміну російським РД-180 для американських ракет-носіїв прийдуть киснево-метанові двигуни. Їх виробляє компанія Джеффа Безоса Blue Origin. Очікується, що поставки почнуться в 2020 році.
У вересні 2018 року глава «Роскосмосу» Дмитро Рогозін заявив, що у Росії є залежність від продажу ракетних двигунів в США. Тоді ж він зазначив, що бюджетні кошти держкорпорації обмежені, і «Роскосмос» змушений залучати кошти, яких бракує, самостійно.
США закуповують у Росії двигуни РД-180 розробки НВО «Енергомаш» з 1997 року. Російське обладнання використовується для запусків у космос військових і цивільних супутників. У 2016 році Конгрес США заявляв про намір відмовитися від покупки двигунів у Росії вже з 2019 року. Однак тоді заміну РД-180 не знайшли.
Незабаром США також планують відмовитися від використання російських пілотованих кораблів «Союз» для відправки своїх екіпажів на Міжнародну космічну станцію. Для відправки астронавтів до МКС будуть використовуватися кораблі приватних американських компаній SpaceX і Boeing.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
. За його словами, зростання реального ВВП У...