Китай намагається допомогти своїм стартапам, які працюють у галузі штучного інтелекту (ШІ), тому що обчислювальних потужностей на всіх розробників не вистачає. Виною всьому — санкції США проти технологічного сектора Піднебесної, передає The Financial Times.
Місцева влада зобов'язалася надати "комп'ютерні ваучери" для субсидування стартапів у сфері ШІ. Йдеться про компанії, які стикаються зі зростанням витрат на центри обробки даних (ЦОД) і з проблемою закупівель найважливіших чипів для ШІ-рішень, розроблених західними країнами. Ваучери зазвичай коштуватимуть від 140 тис. до 280 тис. доларів США. Їх можна використовувати, щоб отримати тимчасовий доступ до обчислювальних потужностей ЦОД для навчання і запуску великих мовних моделей (ВММ), які розуміють і генерують природну мову та інший контент для виконання широкого спектра завдань.
Інсайдери галузі заявили, що такий крок з надання допомоги ШІ-стартапам було зроблено після того, як китайські компанії, що надають послуги хмарних обчислень, розірвали контракти з китайськими ж контрагентами, оскільки посилення санкцій США спонукало їх закрити доступ до своїх графічних процесорів. Так вчинили Alibaba, Tencent і ByteDance, обмеживши оренду графічних процесорів Nvidia і зарезервувавши більшу частину ШІ-чипів за собою та важливими клієнтами.
За останні два роки США посилили доступ Китаю до найважливіших ШІ-чипів, що спонукало компанії накопичувати запаси, перепрофілювати ігрові чипи Nvidia або купувати пристрої на чорному ринку, нагадало видання. Так, Alibaba Cloud передала більшу частину передових графічних процесорів серед своїх бізнес-підрозділів, оскільки для компанії придбання високопродуктивних чипів стало важким завданням.
На думку аналітиків, субсидії допоможуть розв'язати проблему частково, оскільки за допомогою ваучера можна подолати ціновий бар'єр, але він не допоможе в умовах браку ресурсів. Джерело повідомило The Financial Times, що Пекін незабаром розгорне програму субсидування компаній, що використовують вітчизняні чипи, щоб продемонструвати вигоду від відмови від західних технологій.
В Україні всі підприємці на єдиному податку мають заплатити авансові внески з військового збору та єдиного соціального внеску, відзвітувати щодо найманих працівників, а представники 3 групи — подати декларації за 1 квартал цього року. Про це повідомил...
Президент США Дональд Трамп запровадив 10% мито на імпорт в США, що зачепило і Україну, яка експортувала до Штатів товарів на $874 млн у 2024 році. Очікується, що це призведе до подорожчання техніки Apple в Україні на 10-20% та вдарить по малих виробни...