Стало відомо, коли долар піде вгору: Нацбанк змінить фіксований курс валюти в Україні

В Україні наразі немає підстав для зміни фіксованого курсу долара. При цьому ринковий курс американської валюти у найближчі місяць-два може коливатися, але це будуть не сильні коливання, і великого впливу на ринок валют вони не матимуть, передають Патріоти України.

Нацбанк, очевидно, встановить інший фіксований курс долара не раніше травня, коли курсове зростання можна буде згладити за рахунок сезонного зниження цін на продовольчому ринку.Такий прогноз щодо ситуації на ринку валют найближчими місяцями дав економіст Борис Кушнірук.

Ні в лютому, ні найближчими весняними місяцями долар не повинен робити різких стрибків. Завдяки міжнародній фінансовій допомозі, яка надходить до України, нашій країні вистачає коштів, щоб забезпечувати бюджетні потреби. Різниця між фіксованим курсом НБУ та курсом долара на ринку не така велика, щоби піднімати фіксований курс.

Неабияку позитивну роль в утриманні курсу долара також відіграли валютні депозити, які відтягують покупців із ринку готівкової валюти.

"Бо люди замість того, щоб купувати валюту в обмінниках, обмінюють валюту в банках через депозити. Таким чином, ці кошти також не надходять на готівковий ринок, йдуть у безготівковому режимі, і Центральний банк продає валюту за офіційним курсом", - каже експерт .

Готівковий долар може стрімко рвонути вгору лише за умови різкого загострення ситуації на фронті не на користь України. Однак завдяки військовій допомозі, що надходить із Заходу, ЗСУ не дають ворогові реалізувати його плани.

І все ж таки, Нацбанк згодом буде змушений вкотре девальвувати гривню. Очевидно, НБУ підвищить фіксований курс долара ближче до закінчення весни або початку літа, коли почнеться сезонне здешевлення овочів, і українцям буде простіше пережити черговий виток інфляції.

"Він має це зробити, але не пізніше кінця весни — початку літа. Тоді це буде мати сенс. Бо, з одного боку, знижуватиметься інфляція, пов'язана з продуктами харчування і, в першу чергу, овочами та фруктами. Цінові показники будуть притискати інфляцію, і за таких умов певне курсове знецінення може статися. Але я не думаю, що Нацбанк це робитиме раніше, тому долар поки буде на рівні 36,6–37 грн, а в обмінниках — 40-42 грн", - прогнозує Кушнірук

В Україні відкрилися вакансії для тих, хто вміє користуватись ChatGPT: Кого шукають роботодавці

неділя, 26 березень 2023, 18:05

ChatGPT за два місяці подолав планку у 2 млн користувачів. Штучний інтелект став реальною загрозою для представників багатьох спеціальностей, яких він може витіснити з ринку. Однак, поки ШІ тестується та вивчається, роботодавці все частіше шукають спів...

Українцям готують закон про конфіскацію землі: Хто ризикує залишитись без свого наділу

неділя, 26 березень 2023, 17:45

В Україні невдовзі можуть змінитись правила землекористування. Законом може бути передбачена конфіскація землі в одних користувачів та передача цієї землі іншим користувачам, передають Патріоти України. Законопроект № 9086, який містить такі положення,...