
Україна з початку повномасштабної війни втратила 25% своїх сільгоспземель, що призвело до скорочення валового виробництва сільськогосподарської продукції. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль в ефірі телемарафону, передають Патріоти України.
"Ми з вами розуміємо, що втратили 20,5% всіх сільськогосподарських земель за час війни. Звісно, що це втрата суттєвих обсягів вирощеної продукції. Якщо порівняти, наприклад, 2021 рік, який був урожайний, успішний, ми виростили 106 млн тонн зернових і технічних сільгоспкультур. Минулий 2024 рік ми закінчили з показником 77 млн тонн", - сказав він.
Міністр зазначив, що частина територій України, не підлягає сільгоспобробітку бо там тривають бої.
"На цих сільгоспугіддях йдуть військові дії, вони заміновані або окуповані. Виходом із ситуації є інтенсифікація виробництва", - сказав Коваль.
Росія веде переговори з Казахстаном про імпорт 50 тисяч тонн бензину АІ-92, щоб зменшити внутрішній дефіцит, спричинений ударами українських дронів по НПЗ, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. За даними Reuters, станом на кінець червня з...
Посилення правил фінансового моніторингу, що відбулося в лютому, призвело до того, що банки почали частіше перевіряти українців і блокувати їхні рахунки. При цьому з 26 червня 2026 року в Україні набудуть чинності нові правила користування платіжними т...