
У липні 2022 року загальний фонд держбюджету отримав 64 млрд грн, що на 61,9% (24,5 млрд грн) більше за показник липня 2021 року. Про це у понеділок, 1 серпня, повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, передають Патріоти України.
"Виконання індикативу 144,7%, додатково надійшло до бюджету 19,8 млрд грн", - написав він. За його даними, загалом за сім місяців загальний фонд держбюджету отримав 413,9 млрд грн, що на 25,2% більше, ніж роком раніше.
Так, надходження від ПДВ зросли в 1,5 раза, або на 45,7 млрд грн - до 131,6 млрд грн, у тому числі у липні - 34,6 млрд грн, що у 2,6 раза, або на 21,1 млрд грн більше, ніж у липні-2021.
На думку Гетманцева, причиною зростання доходів попри падіння ВВП у першому півріччі, за оцінками Нацбанку, на 28% є детінізація.
У свою чергу заступник голови комітети Ярослав Железняк додав, що надходження від митниці в липні досягли 22,9 млрд грн, що на 82%, або 12,6 млрд грн більше від червня, коли діяли пільги на ввезення товарів в Україну.
"Тобто скасування пільг на мито дало приблизно лише за місяць до бюджету…+10,3 млрд грн. Плюс зріс курс. Наскільки дурне було рішення їх вводити, думаю, ви самі вирішите", - написав він.
За даними Мінфіну, через війну за півроку дефіцит бюджету становить 406,1 млрд грн. Керівництво країни вважає, що за підсумками року дефіцит може перевищити 50 млрд доларів.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...