Створена українським бізнесменом у США ракета Alpha успішно досягла орбіти Землі

Firefly Aerospace

Компанія Firefly Aerospace відправила свою ракету Alpha на орбіту в рамках тестового польоту з каліфорнійської бази Космічних сил Ванденберг. Напередодні компанія намагалася запустити ракету, але в останній момент запуск скасували, хоч ракета і пройшла всі необхідні етапи аж до запуску двигунів. Старт перенесли на суботу, 1 жовтня. Про це повідомила пресслужба Firefly Aerospace.

Старт виявися успішним – ракета благополучно досягнула орбіти.

Firefly Aerospace запустила першу ракету: її створював українець фото 1

Firefly назвала місію Alpha Flight 2: To The Black. Як випливає з назви, це друга орбітальна спроба для Alpha; перша спроба, у вересні 2021 року, закінчилася невдачею після того, як один з двигунів передчасно відключився невдовзі після зльоту.

Хоча To The Black є випробувальним польотом, Alpha не несе імпровізованого корисного навантаження; під час місії вона вивела на низьку навколоземну орбіту кілька невеликих супутників.

Firefly Aerospace запустила першу ракету: її створював українець  фото 2

Спочатку Firefly намагалася запустити To The Black 11 вересня, але скасувала цю спробу після того, як помітила несподіване падіння тиску гелію напередодні старту. Несприятливі прогнози погоди змусили перенести спробу на п'ятницю, врешті ракета стартувала в суботу.

Firefly прагне завоювати значну частину ринку запуску малих супутників за допомогою Alpha. Ракета може виводити на низьку навколоземну орбіту 1170 кг корисного вантажу при кожному запуску. Компанія просить $15 млн за місію.

Створенням ракети займалася команда українського підприємця Макса Полякова, який свого часу інвестував у компанію Firefly значну суму фактично викупивши її та створивши заново вже відому нам сьогодні Firefly Aerospace. Згодом йому довелося продати частину в компанії через тиск з боку влади США, які побоювалися, що розробки можуть потрапити до Росії.

Що наразі собою являє золотий запас України: Скільки благородного металу має НБУ, у якому вигляді та якою вартістю

середа, 17 квітень 2024, 4:15

Україна не поповнювала свій золотий запас на світовому ринку протягом трьох років. Цей показник лишається на рівні 27,1 тонни, але Нацбанк звітує про збільшення частки золота в міжнародних резервах країни – це відбувається через зростання вартості само...

Оце так: У Польщі викинуть тонни українського морозива

вівторок, 16 квітень 2024, 16:22

Польські інспектори заборонили продаж у країні партії понад 7 тонн морозива, яке раніше завезли з України. До якості товару в поляків питань не було – їх не влаштувало маркування, передають Патріоти України. Про відповідне рішення повідомили у мікробло...