Сумна правда: Українцям мінімальної пенсії не вистачить навіть на "життя впроголодь"

В Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пропонували збільшити прожитковий мінімум до 40% від розміру середньої зарплати найманих працівників, але Кабмін не підтримав ініціативу.

Мінімальної пенсії в Україні сьогодні не вистачить навіть на забезпечення базових потреб жителя України. Вона майже вдвічі менша за прожитковий мінімум для громадян пенсійного віку, повідомляють Патріоти України.

Проаналізувавши вартість товарів і послуг споживчого кошика у вересні нинішнього року, в Мінсоцполітики дійшли висновку, що прожитковий мінімум для людей, які досягли пенсійного віку, становить зараз в Україні 3170 грн. А ось мінімальний розмір пенсії - майже вдвічі менше - 1712 грн., що на 1458 грн. не дотягує до суми, яка зараз реально необхідна для забезпечення базових потреб українських пенсіонерів. Це не тільки витрати на покупку продуктів харчування, товарів першої необхідності, але також оплата мобільного зв'язку та користування Інтернетом та ще деяких товарів і видів послуг.

До речі, середній розмір пенсії в Україні - близько 3,5 тисячі гривень. Це відповідає розміру фактичного прожиткового мінімуму. До речі, недавно в Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пропонували збільшити прожитковий мінімум до 40% від розміру середньої зарплати найманих працівників. Але Кабмін не підтримав ініціативу через фінансові проблеми в країні.

Все почнеться із них: Кого корабель Ілона Маска першими доставить на МКС

вівторок, 26 січень 2021, 20:28

Перший туристичний політ Crew Dragon до МКС відбудеться не раніше кінця 2021 року. Американська приватна компанія Axiom Space назвала учасників першої туристичної місії корабля компанії бізнесмена Ілона Маска Crew Dragon до Міжнародної космічної станці...

Гривня міцнішає до долара та євро: НБУ оприлюднив курси валют на 27 січня

вівторок, 26 січень 2021, 20:05

Національний банк України встановив на середу, 27 січня, курс долара на рівні 28,15 грн. Про це повідомляється на офіційному сайті НБУ. Тож порівняно з попереднім робочим днем долар подешевшав на 1 коп. Євро подешевшав на 4 коп., його курс становить 34...