Сумнівне досягнення: У ЄС з’явився новий найбільший покупець російського газу

Франція імпортувала 5,34 млн тонн російського зрідженого газу (ЗПГ) за 10 місяців 2024 року, що більше ніж за будь-який повний рік з початку постачань у 2018 році. Про це повідомляє агентство Bloomberg, передають Патріоти України.

Зокрема, різко зросли постачання до термінала Дюнкерк неподалік кордону з Бельгією. Зростання пов’язане з виконанням раніше укладених довгострокових контрактів з постачання з російського Ямал ЗПГ для Total Energies, Naturgy Energy Group SA та особливо німецької Securing Energy for Europe (SEFE).

Німецька компанія SEFE — це колишній торговельний підрозділ російського Газпрому, націоналізований Німеччиною у 2022 році. SEFE має довгострокові контракти на закупівлю певних обсягів ямальського зрідженого газу, які успадковані від Газпрому. Компанія також має окремі довгострокові зобов’язання щодо постачання до Індії. SEFE відновила постачання у вересні минулого року. У Європі газ розвантажується у порту Дюнкерк.

Як зазначає агентство, незрозуміло, скільки російського ЗПГ, який прибуває до Дюнкерка, споживається у Франції. Після регазифікації зріджений газ із Росії змішується з іншим газом і продається приватним компаніям для постачання, переважно до країн Центральної та Східної Європи.

На тлі нарощування імпорту французький уряд разом з ще сімома країнами ЄС підтримав ідею заборони транспортування російського ЗПГ через європейські порти. Ця заборона може увійти до 15-го пакета санкцій проти Росії, який почав готувати Євросоюз.

Українці можуть "купити" собі пенсію: Що треба знати і скільки потрібно платити

субота, 22 лютий 2025, 8:56

Українці, які не мають офіційної роботи, можуть купувати стаж для отримання високої пенсії в майбутньому. Причому легально – для цього вони мають сплачувати добровільні страхові внески. Розмір внеску можна визначати самостійно, однак для нарахування по...

Курс долара до кінця лютого злетить? Експерт пояснив, чи досягне він 43 гривень

субота, 22 лютий 2025, 6:00

У лютому курс долара в Україні відчуває на собі вплив двох основних факторів, які підтримують стабільність іноземної валюти. Завдяки цьому офіційний курс американської валюти до гривні продовжує залишатися стабільним, а готівковий долар не надто відріз...