Супутник "Cіч-2" зазнав кібератак, - Держкосмос

Український супутник Січ-2-30 поки що не працює повноцінно на орбіті

Український супутник Січ-2-30 регулярно виходить на зв'язок, але функціонує в обмеженому режимі, зокрема через кібератаки. Про це сказав голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай, повідомляє Суспільне у середу, 23 серпня.

"На жаль, зараз є питання щодо функціонування супутника Січ-2-30. Наразі підприємства космічної галузі, зокрема КБ Південне, що розробляло і створювало цей супутник, готує фінальний звіт щодо функціонування цього апарату та його льотних випробувань", - заявив Тафтай.

Він уточнив, що зараз супутник не може передавати знімки. А кібератака вплинула на його роботу.
"Фактично перші протидії роботі супутника зафіксовані ще в січні, зокрема кібератака, і кілька інших подібних заходів. Вони не були пов'язані безпосередньо з військовою агресією, але могли бути їх предтечею", - додав Тафтай.
Нагадаємо, у січні цього року компанія SpaceX запустила у космос супутник Січ-2-30. Невдовзі після цього у космічного апарата виникли проблеми на орбіті. Тоді у Держкосмосі назвали цю критику безпідставною.
Також ЗМІ повідомляли, що Кабмін залучив посередника замість прямого контракту із SpaceX. Тому замість запланованого у контракті $1 млн довелося заплатити $1,8 млн.

Кадрова криза підточує і без того кризову економіку: Через вигрібання чоловіків на війну проти України в Росії зафіксували рекордний за 17 років дефіцит робочої сили

понеділок, 5 травень 2025, 12:21

Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...

Чорний понеділок для Москви: Ціна на на нафту пробила психологічну планку, ОПЕК+ стрімко нарощує видобуток

понеділок, 5 травень 2025, 8:19

Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. Р​Рішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х