Свій космодром та сім власних супутників, програма освоєння Місяця: У Кабміні Україні схвалили проєкт космічної програми до 2025 року

Урядовий комітет схвалив законопроєкт про затвердження космічної програми України на 2021 – 2025 роки. Документ передбачає чимало інновацій, зокрема створення українського космодрому та запуск супутника, зазначають Патріоти України.

У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України запевнили, що прийняття законопроєкту дозволить розв'язати актуальні завдання. Мовиться не лише про науково-технічні, але й про соціально-економічні, екологічні та безпекові сфери.

Основні цілі космічної програми

За словами профільного міністра Олега Уруського, програма ставить за мету:

  • створення космічних систем спостереження Землі;
  • впровадження космічних технологій на ринку послуг;
  • створення ракетно-космічної техніки;
  • наукові дослідження у сфері космічної діяльності.

Очікується, що впроваджені зміни сприятимуть розробці новітніх приладів та засобів для участі в міжнародних проєктах, зокрема у дослідженні Місяця. Планують також розширити співпрацю України з Європейським космічним агентством та у перспективі – стати його учасником.

Законопроєкт ще мають погодити в Мінфіні та передати в Кабмін. Згодом його розгляне Верховна Рада України.

Урядовий комітет схвалив і проєкт про перетворення державних підприємств космічної галузі в акціонерні товариства. Передбачається, що такі зміни "оздоровлять" український ринок.

Український космодром та супутники

Голова державного космічного агентства України Володимир Тафтай в інтерв'ю одному з українських телеканалів більш детально розповів про космічну програму до 2025 року. Серед іншого. планують створити український космодром та угрупування із 7 супутників.

До жовтня 2021 року сподіваються виготовити супутник "Січ-2-30". У грудні 2021 року мають намір його запустити на орбіту з майданчика SpaceX.

Газовий зашморг Москви: "У Молдові дуже критична ситуація, це перший дзвоник. Україна наступна", - Олена Зеркаль

неділя, 24 жовтень 2021, 12:39

Серйозні проблеми з наявністю газу після Молдови можуть з'явитися і в інших країнах Європи, зокрема в Україні. Про це радник міністра енергетики України Олена Зеркаль заявила в інтерв'ю "Радіо Свобода", зазначають Патріоти України. "Там дуже критична с...

Як зміниться курс гривні протягом тижня

неділя, 24 жовтень 2021, 11:09

Протягом найближчого тижня очікується незначне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,2 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,2/26,4 грн. Про це заявив старший аналітик Альпар...