Урядовий комітет схвалив законопроєкт про затвердження космічної програми України на 2021 – 2025 роки. Документ передбачає чимало інновацій, зокрема створення українського космодрому та запуск супутника, зазначають Патріоти України.
У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України запевнили, що прийняття законопроєкту дозволить розв'язати актуальні завдання. Мовиться не лише про науково-технічні, але й про соціально-економічні, екологічні та безпекові сфери.
За словами профільного міністра Олега Уруського, програма ставить за мету:
Очікується, що впроваджені зміни сприятимуть розробці новітніх приладів та засобів для участі в міжнародних проєктах, зокрема у дослідженні Місяця. Планують також розширити співпрацю України з Європейським космічним агентством та у перспективі – стати його учасником.
Законопроєкт ще мають погодити в Мінфіні та передати в Кабмін. Згодом його розгляне Верховна Рада України.
Урядовий комітет схвалив і проєкт про перетворення державних підприємств космічної галузі в акціонерні товариства. Передбачається, що такі зміни "оздоровлять" український ринок.
Голова державного космічного агентства України Володимир Тафтай в інтерв'ю одному з українських телеканалів більш детально розповів про космічну програму до 2025 року. Серед іншого. планують створити український космодром та угрупування із 7 супутників.
До жовтня 2021 року сподіваються виготовити супутник "Січ-2-30". У грудні 2021 року мають намір його запустити на орбіту з майданчика SpaceX.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...