Світ на порозі нового економічного шоку: G7 обговорює використання резервів нафти

Країни «Великої сімки» поки не планують використовувати стратегічні запаси нафти для стримування зростання цін на світових ринках. Водночас уряди просять Міжнародне енергетичне агентство підготувати сценарії можливого вивільнення цих резервів, передають Патріоти України.

Про це заявив міністр фінансів Франції Ролан Лескюр після зустрічі представників G7 та Міжнародного енергетичного агентства. За його словами, наразі рішення про використання запасів не ухвалене, однак країни хочуть бути готовими до будь-якого розвитку подій.

«Ми повинні бути готові діяти у будь-який момент», — наголосив французький міністр. За даними американського видання The Wall Street Journal, Міжнародне енергетичне агентство розглядає можливість найбільшого в історії вивільнення нафтових запасів. Йдеться про обсяги, які можуть перевищити 182 мільйони барелів — саме стільки країни агентства випустили на ринок у 2022 році після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Причиною нинішнього зростання цін на нафту стало загострення ситуації на Близькому Сході та війна між США, Ізраїлем та Іраном. Через напружену геополітичну ситуацію експерти не виключають подальших коливань на енергетичних ринках.

Економісти попереджають, що різке подорожчання нафти може призвести до зростання цін на пальне у Європі та посилити ризики для світової економіки. Якщо енергетична криза затягнеться, це може спровокувати новий виток інфляції та уповільнення економічного зростання.

Готівкові поповнення більше не будуть такими, як раніше: На українців чекають нові правила

вівторок, 23 червень 2026, 16:39

В Україні змінюються правила поповнення рахунків готівкою через платіжні термінали. Уже з 26 червня користувачам доведеться проходити додаткову процедуру підтвердження під час кожної операції. передають Патріоти України. Згідно з новими вимогами, перед...

Стагнація недоімперії-бензоколонки дісталися "скважини": Дефіцит пального дістався Сибіру, подробиці

вівторок, 23 червень 2026, 16:02

Проблеми з паливом у РФ набирають обертів. Омська, Саратовська, Іркутська та Новосибірська області оголосили про ліміти на відпуск бензину й дизеля, пояснюючи це зростанням попиту та необхідністю контролювати ситуацію на ринку, передають Патріоти Украї...