Світ змінюється зі швидкістю кулі: Військові США запатентували компактний термоядерний реактор

Енергія ядерного синтезу може замінити викопне паливо, забезпечити потреби всього людства і відправити космічні кораблі в далекі куточки Всесвіту.

Представники ВМФ подали патентну заявку на технологію, яка може зробити революцію в енергетиці. Це реактор розміром не більше автомобіля, який видає до 1 трлн ват потужності, передають Патріоти України.

Енергія ядерного синтезу може замінити викопне паливо, забезпечити потреби всього людства і відправити космічні кораблі в далекі куточки Всесвіту. Біда в тому, що технології економічно вигідного отримання такої енергії поки не існує. Однак військові вчені ВПС США сподіваються змінити ситуацію.
Сальваторе Сезар Паїс, інженер, вже запатентував для ВМФ США надпровідники і інші винаходи, отримав патент на компактний термоядерний реактор. При розмірах від 0,3 до 2 метрів в діаметрі він може генерувати від 1 млрд до 1 трлн ват. Це набагато більше, ніж видає будь-яка АЕС в США, але, як і в разі будь-якого патенту, чи буде ця технологія реалізована - не ясно.
Основа винаходу Паїса - елемент термоядерного реактора, названий їм «counter-spinning dynamic fusors». Ці конічні пристрої, захищені електричним зарядом, які накачують в камеру газ - дейтерій або дейтерій-ксенон, який потім піддається нагріванню і тиску для термоядерної реакції.
У плазмовій камері розміщується кілька пар таких пристроїв, які швидко обертаються і вібрують, створюючи «концентрований потік магнітної енергії», де стикаються атоми газу.
Пристрої вібрують з високою швидкістю завдяки п'єзоелектричній плівці з метаматериала, наприклад, цирконата-титанату свинцю. Як стверджує в заявці автор, його попередні публікації свідчать, що такий тип електромагнітної системи може створити високе електромагнітне поле, необхідне для стабілізації реакції.

Пощастить не всім: Експерт пояснив, хто зможе з липня отримувати виплати у 4500 грн щомісяця

середа, 14 травень 2025, 18:43

Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...