Світла може не бути довше: Споживання електроенергії зростає, є ризики аварійних відключень, - "Укренерго"

Споживання електроенергії в країні зростає через похолодання, є ризики аварійних відключень. Як повідомляти НЕК "Укренерго", виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання, передають Патріоти України.

"Споживання електроенергії продовжує зростати через похолодання. В енергосистемі зберігається значний дефіцит", - зазначили в компанії.

В "Укренерго" нагадали, що в результаті російських ракетних і дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) і високовольтна мережа. 13 ракетних і 15 дронових атак завдали істотних пошкоджень об'єктам високовольтної мережі і електростанціям.

"Енергосистема все ще відновлюється після останніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. Крім того, протягом доби кілька блоків теплових електростанцій виведені в ремонт з технологічних причин", - йдеться в повідомленні.

У компанії додали, що до всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють протягом доби. Кожне обленерго в своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту.

"Станом на ранок 31 січня перевищення лімітів не зафіксовано, аварійні відключення диспетчерським центром НЕК "Укренерго" не застосовувалися. Але, враховуючи тенденцію до зростання споживання, є небезпека перевищення лімітів в регіонах і застосування обмежень", - підкреслили в "Укренерго".

За даними прес-служби, триває відновлення об'єктів енергетичної інфраструктури, пошкоджених під час масованої атаки 26 січня. "Після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає більш складним і триває довше", - відзначили в компанії.

Можуть спричинити харчові отруєння та шлункові захворювання: В Україну ввезли небезпечні соуси

п’ятниця, 29 вересень 2023, 9:14

На Тернопільщині виявили патогенний токсичний мікроорганізм Bacillus cereus у ввезених з Нідерландів соусах. Цей мікроорганізм може викликати харчові отруєння, шлункові захворювання тощо. Про це повідомили у ГУ Держпродспоживслужби у Тернопільській обл...

Для повного ремонту: "Укренерго" підрахували, скільки грошей потрібно на відновлення енергетики

п’ятниця, 29 вересень 2023, 8:56

"Укренерго" успішно залучило понад мільярд доларів від західних союзників для відновлення енергетичної інфраструктури. Однак, імовірно, для повного ремонту потрібно ще кілька сотень мільйонів доларів. Про це повідомив голова НЕК "Укренерго" Володимир К...