Світло відключають по всій Україні, енергії не вистачає: Кому без електрики доведеться бути довше за інших

В Україні продовжує зберігатись дефіцит потужності в енергосистемі, викликаний обстрілами Росією енергоінфраструктури країни. У зв'язку з цим у всіх регіонах 29 січня застосовуються відключення електрики - при чому як планові, так і екстрені, передають Патріоти України.

"Атака росіян 26 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком об’єктам високовольтної мережі. Втім, енергосистема все ще відновлюється після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. В результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання", – розказали в "Укренерго".

Водночас, зазначили там, на скорочення виробництва електроенергії вплинуло виведення в ремонт одного з блоків ТЕС. Причина – технічні обставини.

"Відповідно, обсяг виробленої електроенергії в системі знизився. Через це до всіх обленерго доведені дещо зменшені ліміти споживання, які діють упродовж доби", – розповіли енергетики.

Яка ситуація в регіонах

На Одещині діють екстрені відключення. Як розповіли в "ДТЕК Одеські електромережі", причиною цього є ракетний обстріл регіону 26 січня.

"Після ракетного обстрілу Одещини, що відбувся вранці 26 січня, на всій території області 29 січня продовжать діяти екстрені відключення світла. Перевірити інформацію про поточні відключення можна тут", – йдеться в повідомленні.

А от на Дніпропетровщині діють планові відключення. Графік доступний за посиланням.

Стабілізаційні відключення діють і в столичному регіоні. Графіки:

У Рівному та області діють погодинні графіки. Однак, за словами голови Рівненської ОВ Віталія Коваля, "вони можуть не збігатися з фактичними при екстрених або аварійних відключеннях". Ознайомитись з графіками можна тут:

На Тернопільщині діють стабілізаційні графіки. Ознайомитись з ними можна тут.

Така ж ситуація у Запорізькій області. Графік тут.

"Планується застосовувати графік погодинного відключення електроенергії з одночасним відключенням двох черг – основної та додаткової", – розповіли у Полтаваобленерго. Графік – за посиланням.

Погодинні графіки діють і в Житомирській області. Ознайомитись з ними можна тут.

На Івано-Франківщині електрику відключають чергами. Час черг можна дізнатися за посиланням.

Як користуватися графіком вимкнень

Для мешканців Києва 9 грудня запустили новий графік стабілізаційних відключень електроенергії. Складається він із 3 категорій:

  • білий – світло є.

Це періоди, коли ДТЕК Київські електромережі гарантує наявність електроенергії.

  • Сірий – світла немає.

"Періоди, коли відключення відбуватиметься гарантовано для того, щоби збалансувати енергосистему", – розповіли в компанії.

  • Світло-сірий – можливе відключення.

У ці періоди часу відключення може бути застосоване через збільшення дисбалансу в системі. Також рекомендується знижувати споживання електроенергії та не користуватися ліфтами.

Пенсію почнуть платити достроково: Хто з українців може розраховувати

субота, 23 вересень 2023, 11:39

Дехто з українців може вийти на пенсію достроково. Однак для цього потрібно відповідати певним умовам. Наприклад, відпрацювати на шкідливих виробництвах, передають Патріоти України. Втім, це не єдиний спосіб, передає "На пенсії" – така можливість пере...

Путін рятує свій останній козир - на росіян чекає рекордне за 11 років підвищення тарифів на газ

субота, 23 вересень 2023, 10:28

На тлі масових антиросійських санкцій, які були введені у зв'язку з вторгненням РФ в Україну, влада країни-агресора готує рекордне за 11 років підвищення тарифів на газ для населення, передають Патріоти України. Як повідомляє The Moscow Times з посила...