Світовий банк покращив прогноз зростання економіки України на 2023 рік

Світовий банк підвищив прогноз зростання ВВП України у 2023 році з 2,1% до 3,3%. Про це йдеться у звіті Economic outlook, передають Патріоти України.

Також Світовий банк покращив оцінку падіння економіки України в цьому році з 45,1% у серпні до 35% зараз.

У 2024 році зростання ВВП очікується на рівні 4,1%. Економіка почне відновлюватись вже у 2023 році, але ріст залишиться слабким, а зусилля з відновлення наберуть обертів до кінця прогнозованого періоду.

Світовий банк очікує, що наслідки війни відбиватимуться за межами короткострокової перспективи, оскільки економічна діяльність буде підірвана руйнуванням виробничих потужностей, збитком для орних земель та скороченням пропозиції робочої сили, особливо якщо біженці не повернуться.

У фінустанові вважають, що такий сценарій стає все вірогіднішим у міру того, як війна стає все більш небезпечною і затягується, а біженці налагоджують своє життя в країнах, які їх приймають.

Виходячи з глобальної межі бідності у розмірі $6,85 на особу на день, у СБ прогнозують, що бідність в Україні зросте з 5,5% у 2021 році до 25% у 2022 році з високими ризиками погіршення оцінки, якщо ситуація з війною та енергетичною безпекою погіршиться.

"Коломойський більше не мільярдер": У Forbes розповіли, скільки грошей втратив олігарх

четвер, 1 грудень 2022, 23:00

Донедавна мільярдер Ігор Коломойський цьогоріч втратив понад половину своїх статків, оцінка яких впала до 850 млн дол, передусім через втрату в нафтових активах. Про це йдеться в оцінці Forbes Україна, передають Патріоти України. Так, найбільшу частку ...

Теж через Росію: Ще в одній країні Європи можуть ввести віялові відключення світла

четвер, 1 грудень 2022, 22:00

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас попередила громадян про відключення світла, тому що в країні спостерігається дефіцит електроенергії. В цьому, в тому числі винна й Росія. Про це пише місцевий ресурс ERR.EE, передають Патріоти України. "Зараз ми пере...