"Свої знали про вторгнення? Деякі українці вивели 90% активів за кордон напередодні війни

Напередодні повномасштабного вторгнення РФ деякі українці вивели 90% своїх активів за кордон. Перелік їхніх прізвищ вже знаходиться у правоохоронців. Причина ж такої уваги - припущення, що вони могли точно знати про атаку, що готується. Загальна ж сума вивезених "у валізах" коштів - 3 млрд євро. Про це в інтерв'ю Liga.net розповів голова Бюро з економічної безпеки Вадим Мельник, передають Патріоти України.

Він зазначив: БЕБ займається перевірками законності виведення активів з України з банківських рахунків та "у валізах" не лише після 24 лютого, а й за місяць до того. Ширший же проміжок часу бюро наразі охопити не може.

"Якщо людина напередодні війни вивела 90% своїх активів за кордон, то, можливо, вона знала, що буде напад, тобто була попереджений. [У такому разі,] Ким попереджена? До таких людей або компаній під час перевірок ми ретельніше. придивлятимемося", – пояснив Мельник.Він наголосив: вивезення активів несе дві проблеми. Зокрема:

  • ослаблення держави;
  • у випадку, якщо кошти були зароблені незаконно і з них не було сплачено податки – це є злочином, адже таким чином їх "заховали" від оподаткування та намагаються легалізувати за кордоном.
Разом з тим, очільник БЕБ звернув увагу на те, що сам факт виведення активів не свідчить про скоєння злочину – адже так люди могли рятувати гроші від окупантів-мародерів. "Може, ці гроші вже повертаються в країну. Але ми перевіримо законність їхнього походження", – зазначив він.

"Будуть питання до тих, хто не декларував вивезення з України, але декларував під час ввезення в європейські країни і таким чином легалізував гроші.. А це – кримінальне провадження. Проводитимемо слідчі дії, щоб арештувати їх за кордоном і повернути в Україну", – резюмував Мельник.

Стосується не всіх? У НБУ роз’яснили, про кого збиратимуть дані щодо карткових платежів

понеділок, 5 червень 2023, 13:56

Національний банк України не збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб. Ця інформація не відповідає дійсності - йдеться лише про юридичних осіб та підприємців. Про це повідомила пресслужба НБУ, передають Патріоти України. У Національному банку пояс...

Розмір пенсії можна збільшити! Лайфхак для частини пенсіонерів в Україні

понеділок, 5 червень 2023, 10:45

Виходячи на пенсію за віком, кожен українець сподівається отримувати гідні виплати, але іноді сподівання не співпадають з виплатами, передають Патріоти України. Втім, є невелика хитрість, яка допоможе збільшити пенсійні виплати. Її порадив пенсіонерам...