"Свої знали про вторгнення? Деякі українці вивели 90% активів за кордон напередодні війни

Напередодні повномасштабного вторгнення РФ деякі українці вивели 90% своїх активів за кордон. Перелік їхніх прізвищ вже знаходиться у правоохоронців. Причина ж такої уваги - припущення, що вони могли точно знати про атаку, що готується. Загальна ж сума вивезених "у валізах" коштів - 3 млрд євро. Про це в інтерв'ю Liga.net розповів голова Бюро з економічної безпеки Вадим Мельник, передають Патріоти України.

Він зазначив: БЕБ займається перевірками законності виведення активів з України з банківських рахунків та "у валізах" не лише після 24 лютого, а й за місяць до того. Ширший же проміжок часу бюро наразі охопити не може.

"Якщо людина напередодні війни вивела 90% своїх активів за кордон, то, можливо, вона знала, що буде напад, тобто була попереджений. [У такому разі,] Ким попереджена? До таких людей або компаній під час перевірок ми ретельніше. придивлятимемося", – пояснив Мельник.Він наголосив: вивезення активів несе дві проблеми. Зокрема:

  • ослаблення держави;
  • у випадку, якщо кошти були зароблені незаконно і з них не було сплачено податки – це є злочином, адже таким чином їх "заховали" від оподаткування та намагаються легалізувати за кордоном.
Разом з тим, очільник БЕБ звернув увагу на те, що сам факт виведення активів не свідчить про скоєння злочину – адже так люди могли рятувати гроші від окупантів-мародерів. "Може, ці гроші вже повертаються в країну. Але ми перевіримо законність їхнього походження", – зазначив він.

"Будуть питання до тих, хто не декларував вивезення з України, але декларував під час ввезення в європейські країни і таким чином легалізував гроші.. А це – кримінальне провадження. Проводитимемо слідчі дії, щоб арештувати їх за кордоном і повернути в Україну", – резюмував Мельник.

"Рішення погане та неприємне, але... корисне": Фурса прокоментував ідею податку на імпорт

неділя, 14 серпень 2022, 20:29

Деякі народні депутати виступають з ініціативою впровадження 10% податку на купівлю валюти в Україні. Цей податок має скоротити імпорт. Про це розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса, передають Патріоти України. Він зауважив, 10% податок на імпорт д...

Усі замовлення - для України: Виробник "Байрактарів" наразі заброньований на три роки вперед

неділя, 14 серпень 2022, 19:29

Турецька компанія Baykar, яка виробляє безпілотники Bayraktar TB2 і Bayraktar Akinci, має потужності для виробництва 20 безпілотників щомісяця і трирічний резерв замовлення. Наразі турецький виробник безпілотників зосереджений тільки на замовленнях Укр...