"Свиня" від монополістів: Українцям збираються ще вдвічі підняти плату за мобільний зв'язок

Один тільки Vodafone за останні два тижні переглянув тарифні плани двічі.

Три українських мобільних оператори розгорнули тарифне протистояння. В результаті багато абонентів, особливо користувачі тарифних планів pre-paid, вже отримали свої "SMS щастя" з новинами про підвищення абонплати. І відчули дежа-вю, зазначають Патріоти України.

Якщо раніше про збільшення регулярного платежу заявляли раз в пару місяців: наприклад, в грудні 2018 року підняв абонплату lifecell, в лютому 2019 - Київстар, а в березні 2019 - Vodafone, то цього літа тарифна чехарда не дає відволіктися і на хвилину.

Один тільки Vodafone за останні два тижні переглянув тарифні плани двічі:
З 15 липня вже подорожчали архівні пакети лінійки Vodafone Red.
А з 1 серпня зросте вартість в пакетах SuperNet Start, SuperNet Pro, SuperNet Pro-1, SuperNet Unlim, Family Plus і SuperNet Turbo.
Що відбувається з тарифами на мобільний зв'язок?
Чому Vodafone Ukraine дорожчає частіше конкурентів, підказує показник ARPU - виручка оператора від основної діяльності в перерахунку на одного користувача. Тобто, середній дохід з абонента. Кілька років тому, до початку 2018 року, ARPU усієї "великої трійки" був практично однаковим, і зберігався на рівні $ 1,2- $ 1,3. Але запуск 4G і різкий зліт обсягів трафіку мобільного інтернету на 400% за рік, призвів до збільшення показника до $ 2 і більше.
Для порівняння, за даними GSMА Intelligence, в Євросоюзі ARPU становить $ 13,72, а середній показник у світі - $ 8,4. Найдешевший мобільний зв'язок залишається в Індії - ARPU близько $ 1,2 в місяць.
Протягом 2018 го всі три мобільних лідера країни коректували свої тарифні плани під нову реальність, а заодно сформували для себе "ніші": lifecell, який починав як лоукостер, приміряв на себе роль "преміального" оператора з найвищою середньою абонплатою. Vodafone зайняв позиції "бюджетника" з мінімальним середнім чеком, а "Київстар" пропонував щось на зразок компромісу. На початку 2019 року різниця в доходах операторів на середнього абонента продовжила збільшуватися і за підсумками першого кварталу ARPU трійки операторів був уже такий:
lifecell - 67 грн.
Київстар - 60 грн.
Vodafone Ukraine - 57 грн.
Чому оператори піднімають ставки
Прес-служби всіх трьох найбільших телеком-компаній не підтверджують, але і не спростовують інформацію про намір підняти плату за основні тарифні плани до кінця року. Але телеком-експерти прогнозують, що ціни підстрибнуть в цьому році ще двічі: у вересні-жовтні і до кінця четвертого кварталу.
Осіннє подорожчання пов'язують з тим, що частина тарифних планів надається на календарний місяць, а ще частина - на 4 тижні, тобто 28 днів. Антимонопольний комітет (АМКУ) рекомендував трьом найбільшим мобільним операторам відмовитися від 28-денної тарифікації до вересня 2019 року, в зв'язку з чим експерти припускають, що до цього часу телекомщики піднімуть ціни приблизно на 8%, щоб компенсувати недоотриману виручку.
Передплатники місячних пакетів оплачують 12 рахунків в рік, користувачі пакета послуг на 28 днів - вже 13 квитанцій. Завдяки чому заробіток операторів на таких абонентах свого часу збільшився на 8%. Тепер же, коли від "порівняно чесної" бізнес-моделі доведеться відмовитися, потрібно буде шукати компенсатори.

У Латвії заборонять перебування автомобілів з номерами Росії та Білорусі

п’ятниця, 22 вересень 2023, 18:30

Міністерство юстиції Латвії подасть до Сейму законопроект, який заборонятиме перебування в країні автомобілів із реєстраційними номерами Росії та Білорусі. . Як повідомляє профільне відомство, даний законопроект дасть змогу країні легально конфісковува...

Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги від ЄС на суму 1,5 мільярда євро

п’ятниця, 22 вересень 2023, 17:57

Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги від Європейського союзу на суму 1,5 мільярда євро. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що загалом бюджетна підтримка ЄС у 2023 році вже становить 13,5 млрд євро.Загальна ...