Оператор системи передачі електроенергії в Україні компанія "Укренерго" наразі не передбачає верогідності блекауту в країні. Про це йдеться в коментарі компанії "Укренерго" для "РБК-Україна".
"Блекаут – це велика системна аварія, за якої баланс між наявною енергію в системі та споживанням порушено, і "Укренерго" не контролює роботу системи", - зазначили в компанії.
В "Укренерго" підкреслили, що не варто плутати блекаут з контрольованими відключеннями, які "Укренерго" саме для того і застосовує, щоб збалансувати систему в умовах дефіциту електроенергії.
"Наразі "Укренерго" не передбачає можливість такої системної аварії в енергосистемі України, а також в окремих її регіонах. Безумовно, це прогноз без урахування можливих російських масованих обстрілів", - зазначили в "Укренерго".
Україна вже переживала блекаут у листопаді 2022 року. Тоді через російські ракетні удари від електромережі відключилися Рівненська, Південно-Українська та Хмельницька АЕС. Запорізька АЕС перейшла у режим повного блекауту. У всіх регіонах розпочалися аварійні відключення світла.
Зникла електрика у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Чернігові, Дніпрі, Житомирі, Вінниці, Кропивницькому та інших містах. Відсутність світла призвела до перебоїв із водою, опаленням, мобільним зв'язком та Інтернетом. У багатьох містах зупинився електротранспорт.
Але вже за декілька днів енергетики забезпечили понад 70% потреб електроенергії по Україні. У 2022-2023 роках українська енергосистема пережила 15 ракетних та 18 атак дронами.
Хвиля нових атак на енергосистему України розпочалася у березні 2024 року. Тоді було втрачено до 6 ГВт генерації. Наразі цифра втрат - близько 9 ГВТ.
У квітні 2024 року міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що блекауту в Україні не буде. "На жаль, немає жодних сумнівів у тому, що атаки ворога продовжуватимуться. Проте енергосистема є цілісною. Тотального блекауту в країні не буде", - сказав міністр.
Як повідомляло РБК-України, через значну кількість об'єктів інфраструктури у Києві відключення світла значно довші, ніж в решті регіонів країни.
У зв'язку з цим РБК-Україна писало, як правильно вибрати павербанк, щоб зарядити не лише телефон, а й інші гаджети, та які побутові прилади можуть працювати без розетки під час вимкнення електроенергії.
У розпал широкомасштабного російського вторгнення в Україну волонтери вигадували різноманітні способи збирання грошей на потреби ЗСУ. Наприклад, оголошували збір російських книжок, відправляли їх на переробку, а за виручені кошти купували необхідні вій...
Однак тепер отримати конкурентну перевагу над українськими олійниками буде не так легка, через нові мита від Києва на стровину. Польські виробники олії вимагають розблокування імпорту ріпаку з України. Вони оцінюють, що дефіцит сировини в сезоні 2025/2...