Ситуація погіршується: Експерти розповіли, які проблеми можуть чекати на пенсіонерів у майбутньому

Як відомо, в Україні оформити пенсію у 60 років може людина, яка має необхідну кількість років страхового стажу. У 2023 році українці, які досягли 60-річного віку, можуть вийти на пенсію, якщо вони накопичили не менш як 30 років страхового стажу, передають Патріоти України.

Старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко вважає, що у майбутньому у багатьох пенсіонерів можуть виникнути проблеми з цим.

За даними Пенсійного фонду, зараз внески на пенсію надходять лише від 10,7 млн українців. При цьому пенсії одержують ті ж 10,7 млн осіб.Нині середня пенсія становить 4766 грн. Щоб забезпечити таку пенсію, середня зарплата в Україні має становити понад 21,6 тис. грн.

Експертка нагадує, що цього року потрібно 30 років стажу, щоб вийти на пенсію у 60 років. Від 15 до 20 років стажу вистачить для того, щоб вийти на пенсію у 65 років. І від 20 до 30 років — у 63 роки.

Проблема полягає в тому, що українці в середньому виходять на пенсію, маючи 32 роки стажу.Після початку повномасштабної війни ситуація в Україні із зайнятістю значно погіршилася. Приблизно 3 млн українців перестали платити внески до ПФУ, отже, стаж їм не зараховують.

Експертка зазначає, що з 2025-го у більшості 60-річних українців не вистачатиме стажу для того, щоб виходити на пенсію вчасно. Відповідно до розрахунків Пенсійного фонду, у 2027-му вимоги щодо стажу не зможуть виконати 45% українців. Ці розрахунки робилися у 2017 році. Але пандемія, повномасштабна війна внесли корективи. Наразі розраховувати на такий показник не доводиться.

Світовий банк рекомендував усім державам, без урахування демографічної ситуації, підвищувати пенсійний вік до 65 років. В умовах України це рішення критично необхідне. Після війни щонайменше перші кілька років економічна ситуація залишатиметься складною, баланс між кількістю працівників та пенсіонерів може встановитися не скоро, відмічає Ткаченко.

Джерело: Обозреватель

Віховий злам у геополітиці вуглеводного гіганта: Азербайджан замість Росії планує експортувати свій газ до ЄС через Україну - Bloomberg

неділя, 21 липень 2024, 15:30

Президент Алієв наголошує, що видобуток газу Азербайджану зростатиме завдяки новим та наявним проєктам на Каспії. Азербайджан запропонував Україні та Євросоюзу постачати природний газ до Європи через українську газотранспортну систему на тлі закінчення...

"Цілком можливо, що кордони коливань зміщуватимуться": Банкір дав прогноз, що буде з курсом долара наприкінці липня

неділя, 21 липень 2024, 12:45

Українцям в останній тиждень липня не варто очікувати глобальних змін на валютному ринку. Попри поступове встановлення нових рекордів офіційного курсу позмінна тенденція збережеться. Відповідний прогноз озвучив начальник департаменту казначейства Глобу...