Ситуація стає критичною: Україні загрожує гостра нестача робочих рук, незабаром країна потребуватиме мільйонів робітників

Вже найближчим часом Україна може зіткнутися з гострою нестачею робочої сили. За оцінками фахівців, для того, щоб до 2030 року підтримати щорічне зростання ВВП на рівні 5-7%, країні не вистачатиме до 4,5 млн робочих рук. Про це повідомив виконавчий директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап, передають Патріоти України.

Він зазначив: на додачу до поточних проблем, до 2030 року з різних причин "2 млн осіб вийдуть з ринку праці". Зокрема, через:

  • старіння;
  • недостатньої кількості молоді;
  • міграційні процеси.

"Для того, щоб відновлюватися з темпами 5-7% відсотків реального ВВП щорічно, щоб бути економічно стійкими і здатними утримати нашу державу, нам до кінця 2030 року не вистачатиме від 3 до 4,5 млн людей. Це означає, що якщо не вирішити проблему, відновлення відбуватиметься повільніше", – йдеться у повідомленні.

Людей уже не вистачає

При цьому Криволап наголосив: українському бізнесу вже не вистачає працівників. Зокрема, "близько 30% роботодавців заявили, що відсутність людей стримує їхній розвиток". "У промисловому секторі, наприклад, минулого року був один кандидат на одну вакансію. Зараз на одну вакансію вже 0,7 кандидата", – розповів він. Вихід же, зазначив експерт, роботодавці шукають, зокрема, у перенавчанні та перекваліфікації власних кадрів. А крім того:

  • залученні жінок до тих професій, де вони раніше не були представлені;
  • розбудові інклюзії;
  • підвищенні продуктивність праці.

Роботодавці хочуть прив'язувати зарплату до результатів роботи

Водночас, за даними дослідження іншого кадрового порталу, українці незадоволені зарплатами, які їм пропонують роботодавці, – про це заявив 41% учасників опитування. Невідповідність цих сум бажаному рівню оплати праці є основною проблемою, з якою люди стикаються під час пошуку роботи.

При цьому лише 28% українців повідомили, що нині у повному обсязі отримують ту ж зарплату, що й до повномасштабної війни. У інших відбулися зміни – причому, як у бік підвищення, і зниження оплати праці. Самі ж роботодавці, зазначається, намагаються "утримувати баланс матеріальної та нематеріальної мотивації". А дехто готується до впровадження системи чіткої прив'язки зарплати до фактичного результату роботи.

"Це дозволить працівникам впливати на свій заробіток, а нам як бізнесу контролювати фонд оплати праці. Також ми постійно аналізуємо ринкові зарплати, щоб тримати руку на пульсі ринкових умов та не допускати недооцінки наших працівників", – розповіла директорка з персоналу "Ватаг Груп" Лілія Мелікян.

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....