Ситуація стає критичною: Україні загрожує гостра нестача робочих рук, незабаром країна потребуватиме мільйонів робітників

Вже найближчим часом Україна може зіткнутися з гострою нестачею робочої сили. За оцінками фахівців, для того, щоб до 2030 року підтримати щорічне зростання ВВП на рівні 5-7%, країні не вистачатиме до 4,5 млн робочих рук. Про це повідомив виконавчий директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап, передають Патріоти України.

Він зазначив: на додачу до поточних проблем, до 2030 року з різних причин "2 млн осіб вийдуть з ринку праці". Зокрема, через:

  • старіння;
  • недостатньої кількості молоді;
  • міграційні процеси.

"Для того, щоб відновлюватися з темпами 5-7% відсотків реального ВВП щорічно, щоб бути економічно стійкими і здатними утримати нашу державу, нам до кінця 2030 року не вистачатиме від 3 до 4,5 млн людей. Це означає, що якщо не вирішити проблему, відновлення відбуватиметься повільніше", – йдеться у повідомленні.

Людей уже не вистачає

При цьому Криволап наголосив: українському бізнесу вже не вистачає працівників. Зокрема, "близько 30% роботодавців заявили, що відсутність людей стримує їхній розвиток". "У промисловому секторі, наприклад, минулого року був один кандидат на одну вакансію. Зараз на одну вакансію вже 0,7 кандидата", – розповів він. Вихід же, зазначив експерт, роботодавці шукають, зокрема, у перенавчанні та перекваліфікації власних кадрів. А крім того:

  • залученні жінок до тих професій, де вони раніше не були представлені;
  • розбудові інклюзії;
  • підвищенні продуктивність праці.

Роботодавці хочуть прив'язувати зарплату до результатів роботи

Водночас, за даними дослідження іншого кадрового порталу, українці незадоволені зарплатами, які їм пропонують роботодавці, – про це заявив 41% учасників опитування. Невідповідність цих сум бажаному рівню оплати праці є основною проблемою, з якою люди стикаються під час пошуку роботи.

При цьому лише 28% українців повідомили, що нині у повному обсязі отримують ту ж зарплату, що й до повномасштабної війни. У інших відбулися зміни – причому, як у бік підвищення, і зниження оплати праці. Самі ж роботодавці, зазначається, намагаються "утримувати баланс матеріальної та нематеріальної мотивації". А дехто готується до впровадження системи чіткої прив'язки зарплати до фактичного результату роботи.

"Це дозволить працівникам впливати на свій заробіток, а нам як бізнесу контролювати фонд оплати праці. Також ми постійно аналізуємо ринкові зарплати, щоб тримати руку на пульсі ринкових умов та не допускати недооцінки наших працівників", – розповіла директорка з персоналу "Ватаг Груп" Лілія Мелікян.

Відключення світла будуть чи ні? В "Укренерго" дали прогноз на 26 травня

неділя, 26 травень 2024, 12:30

У неділю, 26 травня, відключень електроенергії в Україні не прогнозується. Про це повідомила пресслужба Національної енергетичної компанії "Укренерго". "26 травня протягом доби в усіх регіонах України обмеження споживання для побутових та промислових с...

В Україні зміняться умови виходу на пенсію - ось скільки років обов'язково потрібно відпрацювати

неділя, 26 травень 2024, 11:57

Від 2025 року вихід на пенсію для українців стане складнішим. Не кожен зможе дозволити собі вийти на заслужений відпочинок у 60 років через посилення вимог. Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України. Наприклад, 2023 року для виходу на засл...