Через величезний дефіцит генерації, який виник в Україні після останнього ракетного обстрілу, енергетики знову змушені вдаватися не лише до планових, а й до аварійних відключень електроенергії.Ці відключення будуть цілодобовими - без перерви на нічний час. Тільки так диспетчери Укренерго можуть уберегти енергосистему від розвалу. При цьому в різних регіонах країни ситуація з енергопостачанням є різною,передають Патріоти України.
Про те, де вже застосовуються аварійні відключення, і яка очікується ситуація у найближчій перспективі, розповіли в компанії Укренерго.
Усім регіонам було доведено ліміти споживання електроенергії. Якби споживачі використовували енергію економно, то енергетикам не довелось би вдаватися до позапланових відключень. Проте, як тільки у будинку з'являється світло, люди намагаються увімкнути одразу всі побутові прилади. Це і призводить до різкого сплеску енергоспоживання, особливо в ранкові та вечірні години. Тому енергетики змушені вдаватися до позапланових відключень. Причому відключатимуть світло цілодобово – вночі також.
Особливо напружена ситуація з енергопостачанням склалася в таких регіонах:
Окрім наслідків ракетних атак, свій несприятливий внесок зробила ще й погода. У багатьох регіонах України обледеніли дроти, і до того ж розігрався сильний вітер. Під потужними поривами вітру обважнілі дроти почали рватися, що також призвело до аварій в електромережі.
Багато хто сподівається, що з приходом весни на вулиці потеплішає, і дефіцит електроенергії вже не буде таким гострим. Проте виконавчий директор ДПЕК Дмитро Сахарук розчарував українців. Він переконаний, що з настанням весни ситуація кардинально не зміниться, адже багато енергоблоків стануть на ремонт. Отже, обсяг генерації зменшиться. Таким чином, в Україні знову буде дефіцит електрики.
Згідно з оновленими даними ІА «АПК-Інформ», переробка соєвих бобів у грудні в Україні зросла до місячного максимуму, склавши трохи більше 250 тис. тонн, що майже на рівні показника листопада. Зазначимо, протягом листопада-грудня 2024 р. в країні спост...
Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...