Ситуація з відключеннями світла стане ще гіршою: Ось в якому місяці доведеться найтяжче

Влітку в українській енергосистемі очікується дефіцит – українці вже перетнули мінімум споживання електроенергії, тому надалі воно лише збільшуватиметься. Найтяжче прийдеться у липні – саме в цьому місяці очікується найбільше споживання при зменшенні генерації.

Про це OBOZ.UA дізнався у начальника Департаменту балансової надійності НЕК "Укренерго" Романа Грабчака на презентації 28 травня. Посадовець зазначив, що "Укренерго" вже передало Міністерству енергетики відповідні сценарії, які збігаються зі сценаріями незалежних експертів.

"Дійсно, протягом літа прогнозується наявність дефіциту. Це обумовлено сезонним приростом споживання (мінімум споживання весняно-літнього сезону вже пройшли). Далі споживання буде рости. Ми змушені обмежувати споживання, падає доступність гідроресурсів, які є джерелом гнучкості системи, відповідно, більше дефіциту", – каже Грабчак.

Він пояснив, що у літній період збільшується використання охолоджувальних пристроїв, а гідрогенерація – навпаки, знижується. На атомну енергетику також не можна покластися, оскільки саме в літній період зазвичай відбувається плановий ремонт енергоблоків АЕС. Тим часом багато ТЕС все ще не відновили після російських ракетних ударів.

"Найважчим місяцем поки що вважається липень – коли вже немає достатньо води, і добре, якщо буде за середніми багаторічними показниками", – пояснив Грабчак.

Ситуацію може покращити збільшення тарифів, оскільки це збільшить привабливість українського ринку для постачальників з Європи. Через те, що перепродавати Україні електроенергію з Європи не так вигідно, її передача використовується далеко від межі потужності.

Відключення світла стануть частиною життя українців

Водночас член Наглядової ради "Укренерго" Юрій Бойко в інтерв’ю "Апострофу" пояснив відключення світла вранці та увечері тим, що росіяни зосередилися на ударах по маневрових потужностях і знищили вже понад 8 ГВт (або 40% всіх наявних в системі) генеруючих потужностей.

Частково покривати дефіцит вдається завдяки імпорту енергії з сусідніх країн. Це закриває до 1,7 ГВт потреб України.

Вас може зацікавити:Тариф на світло в Україні різко підвищать: скільки доведеться платити за кожен кіловат з 1 червня

"Слід готуватися до того, що обмеження споживання надовго стануть частиною нашого життя. Проте, на мою думку, літні відключення енергії не дозволять ані громадянам, ані підприємствам, ані органам влади забути про те, що попереду на нас чекає зима, коли наявність чи відсутність електроенергії матиме значно більше значення для життя країни. Усвідомлення проблем вже сьогодні повинно спонукати всіх причетних до підготовки до зими працювати з потроєною енергією і не відкладати на осінь роботи з відновлення пошкодженого обладнання, будівництва нових мобільних станцій і котелень тощо", – зазначив Бойко.

У Києві українцям без вищої освіти готові платити понад 40 000: Кого шукають

неділя, 16 червень 2024, 11:27

Хороші гроші в Україні можна заробляти, не маючи вищої освіти - зокрема, будучи фахівцем в одній із робочих сфер. Наприклад, у Києві роботодавці готові платити представникам деяких спеціальностей 40 тис. грн і більше, передають Патріоти України. Зокрем...

Зброя та боєприпаси для України - вигідний бізнес: Sunday Times розповідає, як посередники наживаються на війні

неділя, 16 червень 2024, 10:56

Українська сторона під час закупівлі зброї та боєприпасів зіштовхується з посередниками, які серйозно завищують ціну. Про це розповів засновник Агенції оборонних закупівель України, юрист Володимир Пікузо в інтерв'ю The Sunday Times, передають Патріоти...