Так має бути по всій Україні: Фермер з Одещини вдвічі збільшив урожайність та прискорив вирощування суниці завдяки німецькій технології

Юрій Лагуза кілька років тому знайшов в інтернеті технологію "вирощування на буграх", про яку розповідали на своєму YouTube-каналі німецькі колеги.

Фермер з Одещини Юрій Лагуза збирає подвійний урожай суниці на своїх “плантаціях”, та ще й сам удосконалив механічний процес. Про це повідомляє "Агроцентр", передають Патріоти України.

Фермер кілька років тому знайшов в інтернеті технологію “вирощування на буграх”, про яку розповідали на своєму YouTube-каналі німецькі колеги. Річ у тім, що цей спосіб висадки рослини найефективніший з усіх можливих, бо навесні насипна земля швидше прогрівається та відрізняється більшою вологомісткістю у порівнянні з грядкою.

Щоправда, таке вирощування передбачає використання складного й дорогого обладнання, яке одночасно укладає в землю крапельну стрічку, формує бугор із ґрунту та вкриває його плівкою для мульчування. Проте Юрій вирішив самостійно виготовити основний механізм і пристосував його до роботи в парі зі своїм стареньким трактором.

У результаті оброблені за допомогою нового пристосування 20 соток експериментальної ділянки в перший же сезон дали врожай суниці садової майже вдвічі більший, ніж на ділянках, де використовували традиційну технологію. Ба, більше — перший урожай зі своєї ділянки Юрій Лагуза зібрав на два тижні раніше, ніж його сусіди. Цьогоріч Юрій i члени його родини посадили суницю садову за технологією “вирощування на буграх” уже на 1 га орендованої землі, розташованої на острові в дельті Дунаю.

89 000 барелів на день: Нью-Йорк викрили у купівлі палива з російської нафти, - Bloomberg

середа, 1 лютий 2023, 13:51

Нью-Йорк закуповує незвично велику кількість бензину і дизельного палива в Індії - країні, яка стала головним ринком збуту російської нафти, що перебуває під санкціями, передають Патріоти України. Як повідомляє Bloomberg, з посиланням на дані Kpler, Ін...

Частині українців дозволили оплачувати лише половину вартості комуналки: Що треба знати

середа, 1 лютий 2023, 9:28

Частина українців має право сплачувати лише половину вартості комунальних послуг. При цьому зниження плати за комуналку надається практично в усьому спектрі комунальних послуг. Про те, кому комуналка коштуватиме півціни, розповіли в Пенсійному фонді Ук...